Sony netbook'a giren virus

Başlatan bunalmis, 02 Mayıs 2011, 02:05:49

z

Gene angarya bir is cikti. Arkadasim, XP yuklu Sony netbookuna bir virus bulastirmis. (Sony vpcw11s1e)

Virus, MS Removal Tool program menusu olarak ortaya cikiyor ve virus ariyor ve birseyler buldugunu iddia ediyor, temizle dedigimde ise 50..60$ lik update yapmami istiyor. Ustelik her seyi de kontrolu altina almis gibi gorunuyor.  CTL ALT DEL yapamiyorum. Word dosyasi acamiyorum vs vs.

Internette bazi tool onerileri buldum ama onlarin da ileride sorun cikarmasindan cekiniyorum.

Bu virusden nasil kurtulabilirim?  (Bu cihazda CD yok.)

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

hatmeto

hocam combofix ana arterlerdeki virüsleri temizlersiniz... tüm işlem bittikten sonra Kaspersky Boot CD ile boot edip tüm pc yi tarartmak gerekir. Biraz uzun sürer bilginize... :'(
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

mustafacan

sistem geri yükleme çoğu zaman başarılı oluyor.
geçen hafta aynı virüsten windows 7 yi kurtardım.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

z

Caresizlikten geri yuklemeyi denedim ve virusten kurtuldum. Fakat makineye yuklenmis Ofis vs programlarda ucmus oldu.

Bir makineye virus girdi ise, makineye admin yetkisinde 2. bir user hesabi acip makineyi restart edip yeni hesapla girip ilk hesabi silmenin bazi durumlarda  ise yarayacagini soyleyebilirmiyiz yoksa hic bir ise yaramaz mi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

MrDarK

Alıntı yapılan: bunalmis - 02 Mayıs 2011, 12:53:46
Caresizlikten geri yuklemeyi denedim ve virusten kurtuldum. Fakat makineye yuklenmis Ofis vs programlarda ucmus oldu.

Bir makineye virus girdi ise, makineye admin yetkisinde 2. bir user hesabi acip makineyi restart edip yeni hesapla girip ilk hesabi silmenin bazi durumlarda  ise yarayacagini soyleyebilirmiyiz yoksa hic bir ise yaramaz mi?

işe yarayacağını duşunmuyorum hocam çunku virus sistem dosyalarının hepsine bulaşıyor. E haliyle yeni açacağınız user hesabıda aynı sistem dosyalarını kullanacağından öturu bundan bir kurtuluş yolu yok maalesef. Bu tarz netbook'lara herşeyi kurulup hiçbir sorunun olmadan guzel bir sistem yedeği almak en guzel metod virus girdiği zaman 5 dkda bilgisayarı ilk aldığınız yedek tarihine yukleyip butun dosyaları tertemiz etmek gibisi olamaz sanırım :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK