Bildiğiniz Online inglizce sözlük ya da çeviri siteleri

Başlatan aykut54, 04 Mayıs 2011, 18:15:43

aykut54

Merhaba,

sesli sözlük ya da google  translate  haric bildiğiniz.İngilizce kelime ya da basit cümleleri çeviren siteler Arıyorum...Bildiklerinizi bizimle paylaşabilirmisiniz?

İyi çalışmalar,

aykut54.

picmanya

hocam en iyisi bunlar diye biliyorum.
daha farklı bir site bunlardan daha etkin çeviri yapamaz diye düşünüyorum.
Cümle çeviri diye sitelerde var ama bunlar goole translate üzerinden çeviriyor gibime geliyor
hepsi aynı şekilde çeviriyor.deneyip gördüm.
benimde google translate çok sık hergün kullandığım bir çeviri sitesi yardımı çok oluyor.

aslında bu işin uzmanı ve virüs programları gibi devamlı güncellenebilen yazılımlar var.
ama bu yazılımları ücretli alamayacağımıza göre emeğe saygı çerçevesinde kırığını aramak ne kadar doğru bilemiyorum.
ama proteus ares ide lisanssız kullandığımı itiraf edeyim.yabancı yazılım firmalarına acımıyorumda yerli olunca içim cız ediyor
yerli yazılım ceviri programı bakmakda fayda var.yoksa istenilen tatmin edici çeviri kalitesi asla yakalanamıyor.

OG

Google'dan iyisi yok sanıyorum, emin değilim, varsa yazacaktır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

interrupt

sahteker

http://www.sozluk.web.tr/

de güzel arkdaşlar
ben en çok dil seçmeye gerek bırakmayan özelliğini seviyorum
yani türkçe bi kelimenin ingilizcesiniz arıyorsanızda yada terside olur dil seçmenize falan gerek yok direk yazın kelimeyi söylüyor...

hayırlı günler...
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

vitruvius

Merhaba, yahoo'nun çeviricisi: http://babelfish.yahoo.com/  Cümle çevirirken çift taraflı yapıp garantiye almayı unutmayın. Türkçe-İngilizce sonra İngilizce-Türkçe v.b. Kolay gelsin.

serdarünal

imzam yok..

muratti_70

dijital elektroniğe aşığım :)

picmanya

bir çoğu aynı şekilde çeviriyor fark ettinizmi?
sanki bir kaç tane ana site var. gerisi ordan istifade ediyor gibi.
yinede yeni bir iki site öğrendiğim iyi oldu.