toshiba laptop internetten kopması

Başlatan F.T, 05 Mayıs 2011, 20:17:06

F.T

selamlar.
laptopum eternet portundan baglı iken netten kopma yaşıyorum.net gidiyor.modemi aç kapa yapınca yada ağ bağlantısını devre dışı bırakıp alırsam tekrar geliyor hemen yine kopuyor.usb den bağlanırsam kopma olmuyor.
düşüncelerinizi bekliyorum.
iyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

X-Fi

ferit hocam merhaba modem arızası olabilir versiyon güncellemelerini kontrol edin veya bilgisayar tarafında sorun olabilir. Virüs taraması yaptırın, yine olmazsa ağ bağlantılarını cd den tekrar kurun.

aslında arızanın hangisinde olduğunu bulmanın en kolay yolu başka bir bilgisayarla deneme yapmak.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

F.T

Coşkun merhabalar.iyi olduğunu umuyorum.
sorunuma gelince  bilgisayarı yeni formatladım.eternetten baglanıyorum kısa süre sonra kopma oluyor.usb den baglanıyorum normal bir sorun yok.şimdi modem eternet portu mu yoksa bilgisayarın eternet portundamı sorun var.anlayamadım.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

coco

ethernet kablosunun soketleri orjinal mi?soket pensesiyle siz mi yaptınız?renk sıralaması doğru mu?

F.T

Alıntı yapılan: coco - 05 Mayıs 2011, 23:02:04
ethernet kablosunun soketleri orjinal mi?soket pensesiyle siz mi yaptınız?renk sıralaması doğru mu?

selamlar.

kablom orjinal.kopma olduğunda ağ bağlantısında anormal bir durum oluşmuyor.ağ bağlantısı bağlı değil gibi bir uyarı almıyorum.herşey normal ama haberleşme yok.modemdeki haberleşme ledleride normal görünüyor.pc deki eternet soketi yeşil led normal yanıyor sarı led flashı kesiyor.

MrDarK

Bu sorunun makina ile ilgisi olduğunu dusunmuyorum. Aztech marka modemimde aynı anda usb'den ve ethernetten bağlantı yapıldığında 2 farklı bilgisayardan modemin ethernetinde her zaman bir donma soz konusu oluyordu. Hatta belirli surelerle donma yapabiliyordu örnek 12 - 15 saat sonra ethernet kopardı modeme bi reset işi çözuyordu. Sanırım burada modemin marka ve uretim yılı onemli.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK