Bilgisayarımda ses ve video sorunu

Başlatan FEHMİ_ASM, 07 Mayıs 2011, 22:04:38

FEHMİ_ASM

Arkadaşlar bilgisayarımda yaklaşık 10 gündür ses ve video problemi mevcut. Face, Youtube gibi hemen hemen tüm video platformlarındaki videoların birçoğunda video oynatmaya başladığımda ilk 5-10sn oynatıyor, sonra video çubuğu kendiliğinden biranda doluyor ancak video göstergeci olduğu yerde kalıyor (video olduğu yerde donarak kalıyor).
      K-Lıte Kodec'le çevrimiçi oynatımlarda da bir süre sonra ses tamamen gidiyor ancak ne zaman ve ne şekilde gittiğini deneme yanılma ile dahi anlayamadım. Ancak ses gidik olduğunda ses kartımın driver yazılımının silinmiş ya da devre dışı olduğunu gördüm. Driver'i net'ten bulup yükledim ama ses medyası oynatımlarında artık 5-10 dk.gibi (tabi bu arada net açık ve birkaç prg kullanıyorum) sürelerde tekrar kesiliyor. Nerdeyse her klip için ses kartı driver yazılımını yeniden yüklemek zorunda kalıyorum. Ses için MalwareBytes AntiVirüs Programım  "Sounds.dll" gibi bir virüs uyarısı vermişti. Sildim ama nafile.
      Bilgisayarımda Adobe Flash 10 ActiveX,Plugin-----J2S Runtime Environment 5.0-------.NET FrameWork 2.0 /3.0/3.5 mevcut.
      Ayrıca Nod32, MalwareBytes ve SpyWare Doctors full sürümleri yüklü.

Virüs mü var yoksa program eksikliğimi anlayamadım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

The Gariban

Merhaba
Buradaki açıklamaları okuyun
http://www.rehberim.net/forum/puf-noktalar-247/218656-ntosexe-virusunun-trojan-hatasinin-cozumu.html
Bu yazıdaki 1.yöntemdeki programın linki ise:
http://www.sdfix.org/
adresinde
Açıklamasında ise:
(XP/2000 için)

1-programı indirin(1,45mb)
2-Sdfix i kurun
3-pc yi yeniden başlatın
4-Açılışta F8 e basarak güvenli modda açın
5-sdfix i çalıştırın
diyor.

( En önemlisi: Tüm sorumluluğu size aittir.Ben sadece elçiyim  :o)