Wireless mesafe sorunu

Başlatan bunalmis, 14 Mayıs 2011, 01:33:48

z

Arkadasimin evinde wireless modemin bulundugu oda ile bilgisayarin bulundugu oda arasinda 20..30m mesafe var.
Gunduz saatlerinde sinyal seviyesi 5 (full) iken, aksam saatlerinde 2 hatta 1 seviyesine dusuyor.

Saatlere gore bu denli buyuk degisime cok da anlam veremiyorum.

Modemi bilgisayara yada bilgisayari modeme yaklastirmak pratik bir islem degil. Estetik bir kablo dosemesi bir dunya para tutacak.
Bu paranin cokdaha kucuk bir kismina yayin/alim mesafesi uzun modem alinabilir diye dusunuyorum.

Ancak iletisim mesafesi uzun modemler varmi bilmiyorum.

Bu konudaki onerileriniz nelerdir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

emrahmrcn

Eğer yakınlarda aynı kanalı kullanan modemler varsa(akşam komşular evlerine gelip modemlerini açtıklarında) bu olay olabiliyor, laptop ile çevredeki modemlerin yayın yaptıkları kanallara bakıp (genelde 6 oluyorlar) sizinkini başka temiz bir kanala kaydırabilirsiniz. Elbetteki daha kaliteli modemwireless lar mevcut.(Cisco ve Dlink business modelleri)
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

hatmeto

@bunalmış hocam;

bir zamanlar wireless ile uğraşmıştım. Modem anteni sökülebiliyorsa yerine 7-12 db lik  anten takılabilir, eger sökülmüyorsa bu iş için antenler var birini alıp modemin anten çıkışına lehimleyin oluyr ama empedans uyumsuzlukları bazen olabiliyor. Bunlara dikkat etmek gerekiyor.. :o
Bir admin ataasözü derki: "biliyorsan paylaş mod yapsınlar. bilmiyorsan sus banlamasınlar"

parda

Benim evimde TV için kablosuz görüntü aktarıcı var çalışırken kablosuz ağım bir kaç metrede anca çalışıyor komşularımda yaşadığınız sorunu yaşıyor olabilir.  :-[  Arkadaşınız umarım komşum değildir.  ???
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

cdurakbasi

2.4GHz analog görüntü ve yanında kumanda sinyali ileticiler bandı çarşaf çarşaf kullanınca bastırmaya bağlı mesafe kayıpları çok oluyor.Böyle komşuları olanlar çok şanssız haliyle...

Mucit23

Bendede buna benzer sorun oluşuyor. Akşamları çok sık hattan düşüyorum.

erkan614

bugün o lanety repeaterla uğraşırken modemin yardım kısmında WDM idi galiba bişi gördüm eğer o aktif ise o frekanstaki yayıların susmasını bekleyip modem le iletişime geçiyor bu yoğun ortamlarda uzak mesafede çekim gücünü düşürebiliyor ama eğer ortam yoğun değilse performansı baya arttırıyorMUŞ ????
@bunalmış arkadaşınız repeater kullansın mesafe arttırmak için iyi bir yöntem tabiii çalıştırabilirseniz ben hala bi çözüm bulamadım  >:( >:(