Algoritmalar Kitabı

Başlatan NaMcHo, 15 Mayıs 2011, 13:47:42

NaMcHo

http://www.seckin.com.tr/kitap/n/789371587/title/algoritmalar-vasif-vagifoglu-nabiyev.html
Bu kitabı almayı düşünüyorum y=*(volatile float*)&i(i adresi içindeki veriyi float pointer olarak y'ye ata)  ifadesiyle karşılaşıp düzgün bir anlam çıkaramadıktan sonra kitap arayışına girdim.
Bu kitap uygun mudur sizce?(kitapçıları dolaşırken zaten içerkilerine bakıcam bulacağım diğer kitaplarında , şimdiden kafamda fikir oluşsun diye fikirleriniz almak istedim.)

qeek

bendede nabiyevin yapay zeka kitabı var bayada güzel burdada herşeyimantık olarak anlatmış büyük ihtimal oda öyledir banada bi algoritma kitabı lazım bende bunu almayı düşünüyorum

Tagli

Kitabın faydalı olacağı şüphesiz. Öte yandan, yukarıdaki ifade gibi örnekler, algoritmalar ile ilgili bir kitapta anlatılmaz. Bunlar temel C bilgileridir. Bunları çok dert etmene de gerek yok bence, bunun gibi ayrıntıları yeri geldiği zaman zaten öğreniyor insan. Kitabı yine de alabilirsin. Anlattığı konuların eğlenceli olacağından eminim. Ancak, bu konuları internette de bulabilirsin. Merak ettiğin algoritmayı önce Wikipedia'ya veya Google'a sor.
Gökçe Tağlıoğlu