Deprem tahminleri sitesi

Başlatan gevv, 19 Mayıs 2011, 23:27:09

gevv

az önce deprem oldu  hemen internete baktım  belki saniyesinde biri haber geçmiştir diye  http://www.depremtahminleri.tr.gg/  sitesi ile karşılaştım  önceden tahmini yapmış zaten   günü tuturmuş saatde çok yakın

10...20 sn sonrada twit mesajları akmaya başladı 

F.T

allah herkesi tufanlardan korusun.ne kadar aciz olduğumuzu bu tip durumlarda anlıyoruz. 5.9 şiddetinde . izmirdende baya bi hissettik.3 dk yakın sürdü.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

muhittin_kaplan

Ben Birde Körfezde Böyle Korkmuştum. Çok Uzun Sürdü. Pek Anlamam Deprem Olduğunu Hep Sallanırım Kollestrolden :)

aykut54

amin cümlemizi. Aynen katılıyorum....Yinede bunada şükür. Hakkımızda hayırlısı...

Bilgisayarın başında film izlerken yakalandım. Dedim başımmı dönüyor. Baktım perdelerde sallanıyor Nereden geldi bu rüzgar dedim. Ayağa kalkınca anladım ki. DEPREM olmakta....Lambalar sallamıyor. Masadaki Su dolu şişede tusunami oluyor... :-\

Merhamet Sahibi Rabbimiz yer ve yardımcımız olsun....

gcakici

istanbulda da iyi hissedildi.17 ağustos'u da yaşamış birisi olarak,kütahya depremi de uzun sürünce ve gittikçe hızlandığı için eyvah dedim kesin marmarada oluyor ve bu sefer yıkıcı... şükürler olsun ki korkulan olmadı,Kütahya'daymış. 3.5-4 şiddetinde hissettik.

Tagli

İstanbul'dayım ama o sırada uyumakta olduğum için bir şey hissetmedim :)
Gökçe Tağlıoğlu

sahteker

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 20 Mayıs 2011, 00:02:51
Ben Birde Körfezde Böyle Korkmuştum. Çok Uzun Sürdü. Pek Anlamam Deprem Olduğunu Hep Sallanırım Kollestrolden :)

en güzeli sizinkiymiş Muhittin hocam valla çok hoşuma gitti :)
hani Monk diyorya: "it is a gift or curse"
benimkide tam sizin zıttınıza, galiba tamda böyle :(

çok küçük bir sarsıntıyı yada darbeyi yada hava akımının olduğu yeri anında farkederim :(

çok deprem ve obruk görmüş birisi olarak yine de hep korkarım
galiba bu özelliğimden olsa gerek :(
Allah korusun tüm vatanımızı ve insanlarımızı.
geçmiş olsun tüm vatandaşlarımıza,
yaşamayan bir insan onun zorluğunu kesinlikle anlayamaz.
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

Erol YILMAZ

dün akşam Tekirdağ dan depremi hissettim...

berke_42

Allah kimseye birdaha tekrarını yaşatmasın;deprem insanların psikolojisini ve yaşam kalitesini olumsuz yönte etkilemekte.Tv de haber izliyordum da spikerin gözleri  stüdyonun tavan lambalarına bakıyor...

Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuştur.
"Ölümün zikrini çokça yapın! Çünkü ölümü anmak günahtan siler. Dünyayı gözünüzde küçülterek kıymetsiz kılar. Ayırt edici olarak ölüm kafidir. Vaiz olarak ölüm yeter."

''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

Tagli

Yalnız site çok yalan duruyor. Tarihler üzerinde dört işlem yapıp bundan bazı sonuçlar çıkarmak hep saçma gelmiştir bana. Ayrıca site bir şeyler gösterebilmek adına saçma ve alakasız resimler koymuş. Dikkat çeken bir diğer şey de "algoritma" kelimesini sanki büyülü bir şeymiş gibi kullanması.
Gökçe Tağlıoğlu

50Cal

Site görsel açıdan kötü hazırlanmış her yerinde yanıp sönen janjanlı şeyler var. Ayın 18'inde bir tahminde bulunulmuş, ilginç. Anladığım kadarıyla öncü depremlere göre tahminde bulunan bir algoritmaları var.
Ama deprem tahminlerindeki en önemli sorun; olacak 3 depremden 1'inin bilinip diğerlerinin bilinememesi ve yanlış deprem uyarıları verilmesidir. Doğru tahmin oranı çok yüksek olmadıkça o tahmin yöntemini ciddiye almak yanlış olur. Malum sürekli yanlış uyarılar ve gereksiz panik havası oluşur.
Site o kadar karman çorman hazırlanmış ki siteyi hazırlayan kimdir nedir  birşey anlamadım. Ömer Çelakıl sitesi gibi bir havası var..

tyildizak

Sitedeki duyurunun deprem sonrası yerleştirilmediğinden emin olabilir misiniz?

mufitsozen

Alıntı yapılan: tyildizak - 20 Mayıs 2011, 14:51:50
Sitedeki duyurunun deprem sonrası yerleştirilmediğinden emin olabilir misiniz?

genellikle bu tip kandirmacalarda once bir suru gelecekle ilgili iddiada bulunursun, zamani gelipte gerceklesmeyenleri hemen silersin, boylece bir zaman sonra biz iki ay onceden bilmistik, 5 ay onceden bilmisitik gibi seyler kalir o arada 4000 tane olacak deyipte olmayan deprem gozukmez!

Buda bana eski gunlerde, daha ultrasound ile cocugun cinsiyetinin anlasilamadigi zamanlardan bir fikra hatirlatti.

Bir zamanlar Amerikada kirsal kesimde bir kasaba doktoru varmis, bu doktorun unu dogacak cocuklarin cinsiyetini cok ciddi bir oranda bilebilmesiymis. Gel zaman git zaman Bu DR emekliye ayrilmaya karar vermis ve muayenehanesini devretmek icin bir ilan vermis. Ilana genc bir Dr cevap vermis ve fiyatta anlasip bir hafta sonu hasta dosyalarinin uzerinden gidip devir islemini yapmaya karar vermisler.

Butun gun calistikdan sonra genc dr oburkine birazda cekinerek, Sayin ustad demis, sizin 30 senedir bu bolgede butun dogacak cocuklarin cinsiyetini bildiginiz gibi cok buyuk bir ununuz var, eger sakincasi yoksa bu sirriniz bana soyleyebilirmisiniz, mesleki acidan soylediklerinizi cok ciddi bir sekilde koruyacagima soz veririm.

Emekli Dr bir muddet dusunmus, niye olmasin zaten emekli olunca baska bir eyalete gidiyorum, hem belki seninde isine yarar demis ve devam etmis.

Bir hastam bana gelipte hamile oldugunu anladigimizda bana aylik periodik muayeneye gelir. 3-4 ay civarinda muayeneden sonra bana bebegin cinsiyeti hakkindaki fikrimi sorduklarinda, rastgele bir sey soylerim. Oglan yada kiz diyerek. Fakat daha doguma 5-6 ay daha var diyerek onlara bu sozumu unutmadan ajandamada yazalim derim ve ajandama kiz demissem oglan, oglan demissemde kiz yazarim.

Aradan 5-6 Ay zaman gecer, eger cocuk benim soyledigim cinsiyette olursa zaten kimse bana deftere bakalim demez ama soyledigimden farkli bir cinsiyette olursa, durun aradan cok zaman gecti, ajandaya bakalim, o zaman size ne demisim derim!

;D
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

devrim35

"Başına seninde bir bela gelmesini istemiyorsan ,Bu mesajı  9uncu ayın 9uncu  gününe kadar 9 kişiye 9 kere gönder "......
gibi maillerdende saçma bir site........