Google chrome bi kaç site hariç gerisini açmıyor/açamıyor!

Başlatan elt42at, 21 Mayıs 2011, 20:08:26

elt42at

Hiçbir veri alınmadı
Sunucu hiçbir veri göndermediğinden web sayfası yüklenemiyor.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükleyin.
Hata 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Sunucu, hiçbir veri göndermeden bağlantıyı kapattı.

Bu hatayı veriyor chrome!  ebay, gittigidiyor gibi bi kaç sitede sorun yok ama google dahil genel olarak bu hatayı veriyor!!!

Mozilla firefox da sorun yok!

Filitre uygulamasının test aşaması desek :D ama firefoxun da etkilenmesi gerekir.

Tagli

Bende bir sorun yok. Hangi sitelere giremiyorsun mesela?

Bu arada, konuyla pek alakası yok ama www.microchip.com bakıma girmiş, açılmıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

elt42at

Evet, fark ettim 4pm+ 21.05.2011 :D

Zone Alarmla alakalı bi sorunmu diye baktım ama anlayamadım. Sorun devam ediyor. Sanırım HTTPS lere erişiyorum. Bu da yine zonealarm şüphesi uyandırdı bende diyecem, Firefox, explorer için herhangi bi sual sormadı zone!

elt42at

Tamamdır!

Ethernet Sniffer ile takip ettim baktım google chrome canavar gibi data gönderiyor ve brovser zaten demiş, sunucu cevap vermeyi reddetti diye.

ZoneAlarm ın Trusted ZONEs kısmında tanımlamama ve program izinlerinde trusted dememe rağmen chrome nin 80 nolu portunu blokluyor. O sebep HTTPS güvenli bağlantılara girebiliyor chrome!

Yani explorer, firefox aynı sistemde çalışıyor ama chrome çalışmıyor.

En güzel anlama yolu ZoneAlarmı kaldırmak:::: SONUÇ: problem kalmadı.

;) panik yapmışım. Malum 22 ağustos test olaylarına rastlamış olma ihtimali önyargısı ürünü bir durum diyebiliriz :)