Sinyal ile ışık yakma ( soru ? )

Başlatan alpertunga45, 26 Mayıs 2011, 18:13:43

alpertunga45

arkadaşlar ben yerel bir radyoda çalılşıyorum elektronik ile ilgili bilgim yok... canlı yayında olduğumuz zaman zili kapatıyoruz fakat biz bunu zil çaldığında bir sinyal ile yayın odasındaki bir ışığın yanmasını istiyoruz... zilin çaldığını anlamamız için... arada kabloların olmasını istemediğimiz için bu şekilde olmasını istiyoruz... mümkünmüdür? bize kaçparya mal olur... şimdiden teşekkürler...

berke_42

piyasada radyo frekans sistemi ile çalışan  kablosuz zil sistemleri mevcut; bunlardan birtane alır ve hoparlör yerine bir yada birkaç led (ışık) baglar iseniz zil butonu na  basılınca sadece ışık görürsünüz ;)
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

timpati

resimde görülen, @berke_42'nin sözünü ettiği cihazdır. "milyon cenneti" denen ucuz çin malları satan dükkanlarda bulabilirsin. fiyatı 10-15TL arasıdır, 50 metreye kadar etkilidir.

sesi çıkmadan yalnızca ışık yanmasını istiyorsan senin tek yapacağın alıcı kutusundaki hoparlör kablosunu kesmek; bunların çoğunda zaten zil çalarken (verici düğmesine bir kez basman yeterli) renkli ışıklar (ledler)  yanıyor.

[IMG]http://i80.photobucket.com/albums/j165/timpati/pr_01_71_max.jpg[/img]
why mr. anderson, why ?

alpertunga45

çok teşekkürler arkadaşlar... emeğinize sağlık...