60sutun kayan yazı sorunn

Başlatan derwer, 29 Mayıs 2011, 13:19:09

derwer

arkadaşlar  merhaba

biz 18F452 60 SUTUN KAYAN YAZI yaptık yanlız çalıştıramadık dotmatrixlere enerji gelmiyor

http://rapidshare.com/files/28572731/18F452.rar.html

bu devredeki sorun ne olabilir projemiz var dersten geçmemiz lazım ..... yardım ederseniz sevinirim...

prof_81

rapidten başka bir yere yükleseniz daha iyi olurdu 15 dakikadır bir dosyayı indiremedim.

satilla

derwer

satilla

isiste denedinizmi eğer programınızdan eminseniz pcb çiziminize bakayım
basic hiç yazmadım proton biliyorum ama kullanmayalı 1 senden fazla oluyor
yinede yardımcı olmaya calısırım

prof_81

Dot matrixleriniz ortak anotmu katot mu ? Kontrol ettiniz mi? Belkide yanlış alıp takmışsınızdır.

derwer

ortak katot aldık ama ? yanlışmıdır acaba çünkü mantık olarak 0 gönderiyoruz sürücülere çıkışı 1 olarak gönderiyor normalde çalışması lazım ama bilmiyoruz işte bundan önce 74hc595 ıle 8*8 40 sutun yaptık o çalıştı bunu çalıştıramadık

satilla

Alıntı yapılan: derwer - 30 Mayıs 2011, 16:47:15
ortak katot aldık ama ? yanlışmıdır acaba çünkü mantık olarak 0 gönderiyoruz sürücülere çıkışı 1 olarak gönderiyor normalde çalışması lazım ama bilmiyoruz işte bundan önce 74hc595 ıle 8*8 40 sutun yaptık o çalıştı bunu çalıştıramadık

hocanız piyasaya iş yapıyyor sanırım bu kadar çok kayan yazı devresi istemesi ilginç  ???

derwer

doğrudur bilemiyoruz orasını ama. 3 tane dersimiz var 2 tanesinden kayan yazı aldık biri 5*7 diğeri 8*8 di 8*8 çok kolay yaptık ilk denemede çalıştı fakat bunu 2 haftadir üstünde uğraşıyoruz kablolarda vardır belki sorun dedik yassı kablo soket taktık kabloyu kesin olarak hatasız olduğunu kabul ettik belki malzemeleri soketsiz taktık diye yanmış olabilir dedik soketli halde yenı alıp taktık sonra belkı reguleden veya osilatörden kaynaklıyordur dedik onları değiştik daha iyi regüle yaptık kondarsatörlerle enson pic kaldı onunda sağlamlık kontrolu yaptık board üzerinde küçük bi program yazarak ledde yandı ama bi türlü sorunu bulamadık.