Bas Ses + Işık

Başlatan dsaasd123, 29 Mayıs 2011, 17:18:49

dsaasd123

Arkadaşlar internette gördüm çok hoşuma kaçtı ama devresini bulamadım nasıl yapılır bilmiyorum bas sesi algılıyor ve tepkiveriyor ucundada bir neon lamba bunun devresini bi türlü bulamadım 12 volt la çalışıyor ve ses sistemine filan baglantısı yok bas sese tepki gösterip yanıyor nasıl yapılabilir acaba

satilla

bir mikrofondan gelen ses verisi opapmla yükseltiliyordur çıkışı yine opamplı karşılaştırıcı kullanarak belli değerden sonra çıkış alınıyorudr

dsaasd123

ama bana bunun devre şeması lazım  ;D

satilla

armut piş ağzıma düş olmaz burda ancak sana hangi yönde ilerlemen gerektigi konusunda yardımcı olabiliriz
google'a sese duyarlı ışık yaz veya buna benzer şeyler illaki birşeyler çıkacaktır
mik sinyalini yükseltip, belli seviyeden sonra çıkış almayı bu şekilde halledebilirsin
daha sonra ya alçak geçiren filtre yada band geçiren filtre ile bas sese duyarlı yapabilrisn filtrenin aktifmi pasifmi olacagına sen karar ver

berke_42

[IMG]http://i.imgur.com/cHqQw.jpg[/img]

şu devre sana fikir vermesi açısından işini görebilir galiba , ;) Burada ki motor yerine  sen( ne tarz bir ışıktan bahsettigini yazmadıgın için bilemiyorum) ışık baglayacaksın
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''

dsaasd123

google amcada arattımama bulamadım ışık noeon ışık sese duyarlı olacak bas sete yanıp sönücek hep yanmıycak yani sesi duyduğunda sadece vumetre işimi görmüyor nasıl etcez yavhu ben elektronik mezunu değilimki bilgisayar bölümü mezunuyum lüfen yardım edin lüfen  :D