FRIENDLYARM MINI2440 crosscompiler kurulumu

Başlatan arges, 07 Haziran 2011, 19:37:14

arges

Selamlar,
Mini2440 ile Fedora 9 altında
Linux-2.6.32.2, arm-linux-gcc-4.4.3, qt-2.2.0, tslib-1.0 kurulumları ile calistirdigim kitte, uygulama yaziyorum.
Ancak goruntu isleme algoritmalari icin kurulumu yukseltmem lazım.
qt-4.7.3 ve tslib-1.4 (son versiyonları) yukseltip OpenCV-embedded ve Qwt-6.0.0 ekleyecegim.
Daha onceden kuran, yardımcı olabilecek varmı.
The whole is equal to the sum of parts(Euclid)... The whole is greater than the sum of its parts(Max Wertheimer)...

arges

The whole is equal to the sum of parts(Euclid)... The whole is greater than the sum of its parts(Max Wertheimer)...

volkii

hocam ne yaptın anlayamadım ama inş. bende elimdeki bu boardla bunları yapacak seviyeye gelebilirim :)

laylaylom

Alıntı yapılan: arges - 08 Haziran 2011, 17:53:48
6 satte bitti. :)

Selam,

Acaba yaptıklarınızı paylaşma şansınız var mı kaynak olarak ? bu konuda iş yapan kişi sayısı az olduğundan kaynak bulmak da bir o kadar sıkıntı oluyor.

Teşekkürler, iyi çalışmalar

arges

Alıntı YapSelam,

Acaba yaptıklarınızı paylaşma şansınız var mı kaynak olarak ? bu konuda iş yapan kişi sayısı az olduğundan kaynak bulmak da bir o kadar sıkıntı oluyor.

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Paylaşırım tabii. Buyur...

http://mustafasakar.com/2011/08/mini2440-icin-opencv-goruntu-isleme.html

nogay_42

Mini 2440 üzerinde Qtopia yükledim . Şu an bilgisayarımda Ubuntu yüklü . Arges ubuntudan qt programı yazıp mini2440 göre nasıl derleyebilirim. Yabancı forumlarda denemediğim şey kalmadı. Bilgiler bölük börçük. Madde madde anlatabilir misin .