IP Kamera Tavsiyesi

Başlatan Tagli, 14 Haziran 2011, 20:06:12

Tagli

Çalıştığım yerde güvenlik amacıyla IP kamera alınması planlanıyor ve benden bir araştırma yapmam istendi. Bu kameralar hakkında, internet üzerinden çalıştıkları haricinde hiçbir bilgim yok, o yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kameraların renkli ve tercihen hareketli olması isteniyor. İç mekanda tahminimce 8 - 10 adet kadar kullanılacak.

Özellikle marka ve model bilgisi faydalı olacaktır. Wikipedia'dan okuduğum kadarıyla bağımsız çalışabilen veya bir merkeze bağlı çalışabilen modeller varmış. Öyle sanıyorum ki bir merkeze bağlanarak kullanılacaklar. Ayrıca bu kameraların temin edilebileceği veya bu tür güvenlik çözümleri sunan şirket tavsiyeleri de faydalı olacaktır. Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi rica ediyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

JKramer

Bir yıldan fazla olmuş ama alınan (herhalde alınmıştır :) ) kameralarla ilgili bilgi verebilir misiniz? Aşağıdaki adresteki gibi kameralar nasıldır acaba?

http://www.aliexpress.com/product-gs/384040013-EasyN-Wireless-IP-Camera-webcam-Web-CCTV-Camera-Wifi-Network-IR-NightVision-P-T-With-Color-wholesalers.html

t2

Bim'e ip kamera takılmış. Sanırım bunlar iyisindendir. Aynısından alınabilir.

Tagli

Bizim işte pek bir gelişme olmadı. Ben ufak bir araştırma yapıp bir üstlerime sundum. Artık her kim ilgilendiyse konuyla, her departmana deneme amaçlı olarak yollanmak üzere birer tane Zavio P5110 kamera almışlar. Kamerayı uygun gördüğümüz bir yere taktık ama sonra o işten ses çıkmadı, başka kamera da gelmedi.
Gökçe Tağlıoğlu