Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Gitti LPCxpressolar

Başlatan Erhan YILMAZ, 03 Temmuz 2011, 03:18:12

Erhan YILMAZ

https://www.picproje.org/index.php/topic,32114.0.html adresinde bahsettiğim etkinlikten faydalanıp bende üzerinde LP1114 bulunan 2 tane LCPxpresso kart almıştım ki şu anda ikisini de aynı sebepten hurdaya çıkardım. Nedeni ise çok saçma. Led yakma söndürme yazılımını yükledim farklılıkları görmek için clock kaynaklarını açıp kapatıyordum. Merak ettim bütün clock kaynaklarını kapanırsa ne olur diye. Sonuç; tüm clock kaynakları kapandığı için artık program atamıyorum. Program atmaya çalışırken "02: Failed on connect: Em(02): MEM-AP is not selected" hatası veriyor. Tahminim bütün clock kaynakları kapalı olduğu için program atamıyor. Böyle saçma bi tasarım olabilir mi? Bir denetleyicinin bütün clock kaynaklarının yazılımla devre dışı bırakılmasına nasıl izin verilir? Sonuçta olan oldu gitti 2 tane lpc1114. Parçaladığım piclerin ahı tuttu herhalde. :)  Aynı kartı kullanan arkadaşların kulağına küpe olsun clock ayarlarına dikkat etsinler. Bu arada yurt içinde perakende lpc1114/302 temin edebileceğim ye var mı?

izturk

Geçmiş olsun. ama en azından bişiler yapıp bozmuşun. ben de iki tane almıştım daha el süremedim bile.

teknikelektronikci

hocam sanirim bunun bir cözümü vardi forumda bahsedilmi$di istersen bir ara$tir
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erhan YILMAZ

Hocam bahsettiğin konunun linkini gönderirsen sevinirim. Lpcxpressoların lpc1114lü olanı güzel aslında. 8/16 bit denetleyicilerden arm cortexe yumuşak bi geçiş için ideal. Boşta yatacak kitler değil.

Burak B

Bir JTAG bağlantısı kurup durumu düzeltebilirsiniz kanımca.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 03 Temmuz 2011, 12:22:10
Hocam bahsettiğin konunun linkini gönderirsen sevinirim. Lpcxpressoların lpc1114lü olanı güzel aslında. 8/16 bit denetleyicilerden arm cortexe yumuşak bi geçiş için ideal. Boşta yatacak kitler değil.

hocam ba$lik ve linki bilmiyorum ama görmüsdüm eger bulabilirsem gönderirim bu arada fpga noldu ugrasiyormusun ? =)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: ByteMaster - 03 Temmuz 2011, 13:12:39

Hocam jtagdan kastınız nedir? Lpcxpressoda programlama jtag üzerinden yapılıyor herhalde. Tam olarak nasıl yapılacağını gösterirseniz sevinirim.

@teknikelektronikci
Hocam en son eğitimide izledim. Faydalı oldu aslında. Kiti okuldan aldığım için geri vereceğim yoksa uğraşırdım. Bu aralar askıya aldım sonrasında xilinx kit ile bişeyler yapmayı düşünüyorum.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 03 Temmuz 2011, 13:49:44
Alıntı yapılan: ByteMaster - 03 Temmuz 2011, 13:12:39

Hocam jtagdan kastınız nedir? Lpcxpressoda programlama jtag üzerinden yapılıyor herhalde. Tam olarak nasıl yapılacağını gösterirseniz sevinirim.

@teknikelektronikci
Hocam en son eğitimide izledim. Faydalı oldu aslında. Kiti okuldan aldığım için geri vereceğim yoksa uğraşırdım. Bu aralar askıya aldım sonrasında xilinx kit ile bişeyler yapmayı düşünüyorum.

hocam lpcxpresso bildigim kadariyla normal jtag üzerinden calismiyor eger bir yerden jtag programmer bulup ilgili 4-5 pini baglarsaniz tahminimce sorunsuz program atabilirsiniz bu arada linki bulamadim
bende de0 kizi vhdl ile ilgili bir seyler yapmaya calisiyorum ama pek basarili olamiyorum eger bi seyler yapabilirsem hocanin sayfasinda makale tarzi seyler yazmaya baslayacam zor bu fpga i$i :)

fatihinanc

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 03 Temmuz 2011, 20:09:43
hocam lpcxpresso bildigim kadariyla normal jtag üzerinden calismiyor

Hocam ben de tam tersi diye biliyorum ama belki de yanılıyorumdur.
LPCXpresso kit üzerinde bildiğimiz normal JTAG var. Diğer JTAG lerden tek farkı sadece LPCXpresso IDE sinde çalışması ve tüm LPC leri desteklememesi.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

The Gariban

Benzer hatayı veren bir durum için aşağıdaki adreste nasıl çözülebileceğine dair açıklamalar var.Belki sizinde işinize yarayabilir
http://knowledgebase.nxp.com/showthread.php?t=1552
kolay gelsin

yamak

Hocam ben de bir keresinde lpc1768 in frekansını 288 mhz e kitlemiştim keil üzerinden daha program atamaz oldum denetleyiciye. sonra flash magic ile denedim düzeldi. Bence flash magic ile içindeki programı silmeyi deneyin belki düzelir.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: yamak - 04 Temmuz 2011, 11:07:25
Hocam ben de bir keresinde lpc1768 in frekansını 288 mhz e kitlemiştim keil üzerinden daha program atamaz oldum denetleyiciye. sonra flash magic ile denedim düzeldi. Bence flash magic ile içindeki programı silmeyi deneyin belki düzelir.

İçindeki programı silsem çalışırlar herhalde. flashmagic ile içindeki programı silebilir miyim?

teknikelektronikci

baska program atmaya calistiginda zaten icindekini önce siliyor olmasi gerek

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 04 Temmuz 2011, 20:09:29
baska program atmaya calistiginda zaten icindekini önce siliyor olmasi gerek

Siliyor ama clock kaynağı olmadığı için hafızaya erişemiyor. :)

teknikelektronikci

hocam birak bu arm marmi ya dandik bu arm ya PIC e devam ya da gel sende benim gibi fpga ya takil iyice kafayi ye :)