WM-G1206P-1YLYa Graphic lcd ayaklarını nasıl ogrenebilirim?

Başlatan gambit1244, 06 Temmuz 2011, 20:28:07

gambit1244

iyi çalışmalar arkadaslar elime bir glcd geçti arkasında WM-G1206P-1YLYa yazıyor 128 e 64 sanıyorum google da bi doküman bulamadım acaba yanlışmı arıyorum bilemedim birde birşey sormak istiyorum

ornek bir program ve şema buldum fakat pic 16 f 677 a ya gore yapılmış ben bunu pic18f4580 de nasıl calıstırabilirim ccs c de hangi bolümden ayak numaralarını tanıtabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim
tüm saygılarımla...
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

GreeN

Terörü Lanetliyoruz.

gambit1244

hemen veriyorum bi arkadas bu lcd den sahibinden . com a koymuş onun linkini atıyorum
saygılarımla.

http://www.sahibinden.com/en/listing/alisveris-elektronik-devre-montaj-lcd-grafik-display-128x64-2-el-temiz-sorunsuz-hesapli-52864983/detail/

bendekide bunun birebir aynısı glcd ye geçmeyi uzun zamandır istiyordum fırsat geçti elime eger bişeyler bulabilirsek çok güzel olucak yardımcı olan arkadaslara simdiden cok teşekkürler
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

GreeN

Alıntı yapılan: gambit1244 - 06 Temmuz 2011, 20:28:07
ornek bir program ve şema buldum fakat pic 16 f 677 a ya gore yapılmış .....

Bu program ve şemaya ait şemayı kastetmiştim.
Terörü Lanetliyoruz.

gambit1244

anladım kusura bakmayın dalgınlıgıma gelmiş
fakat şoyleki benim buldum dedigim şema farklı bir glcd ile yapılmış buyüzden işimize yarıycagını sanmıyorum
16f877 den 18f4580 e geçirmeyi öğrendim araştırma sonucu. bahsettigim şema serdar çiçek in kitabındaki glcd örneğiydi eger sizde yoksa upload edebilirim.
sanırım ilk olarak bulmam gereken glcd nin ayak baglantıları
ilginiz için teşekkürler..

GreeN

WM-G1206M serisinin bilgilerinin buldum. Umarım işine yarar. Aşağıdaki Linkte LCD ile bir çalışma var .

Kaynak : http://lea.hamradio.si/~s53mv/spectana/lcd.html
Terörü Lanetliyoruz.

gambit1244

ne diyebilrimki elinize kolunuza zihninize saglık :) aynı bu lcd eve gider gitmez deniyecegim
cok teşekkürler

tecevit

Selam, Eski bir konu ama önemli olduğunu düşündüğüm için yazıyorum. (Az daha LCD leri çöpe atıyordum).
Bazılarında ( bana gelenler gibi ) - V üretecleri  (7660) olmuyor, bu durumda -V yi dışardan vermek gerekiyor.
Biraz acemice ama ben şöyle yaptım :
*  2 x 5 V adaptör kullandım.
* 1. si normal besleme
*  2. nin (+) sını 1. nin (-) sine bağladım.
*  2. nin (-) sini potansiyometrenin bir ucuna bağladım.
* pot'un diğer ucu (-) de. GND yani.
* pot'un orta ucu 3 nolu bacakta.
Kolay gelsin.

erdcan

7660 entegresini kullanarak gerekli negatif gerilim elde ediliyor. Bu lcd ekranı aldım kullanıyorum. iki adet10uf kondansatör ve 7660 ile negatif gerilim üretilerek lcdnin 3nolu bacağına negatif gerilim uygulanıyor. ekranda görünüm için gerekli kontrastın sağlanması için minumum -4.5V uygulanması gerekiyor.

enginkanat

Eski bir konu ancak bana pin bağlantıları ile ilgili örnek bir devre gösterebilirmisiniz acaba. uğraşıyorum ama bir dirhem yol katedemedim