hala anlamadım :( stm mi lpc mi

Başlatan gambit1244, 19 Temmuz 2011, 13:40:56

gambit1244

arkadaslar onlarca konu okudum ama net olarak stm mi yoksa lpc üzerinemi yogunlaşmam gerektigini anlamadım
bende stm 32 nin bedava gonderilern kiti var fakat bikaç kişi bunun zor oldugunu ornek programın zor oldugundan bahsetti bu dogrumu ben bu işe başlıycam ya elimdeki kitle yada yeni bitane alarak..
gerçekten ogrenmemi kolaylaştırcaksa yeni bir kit alabilirim demek istedigim bu yardımcı olabilirseniz cok sevinirim
saygılar
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

fahri-

Tam bu konuda ben konu açacaktım. Benden 5 dk önce davrandınız. Ben de karar veremiyorum. STM32F mi LPC mi diye. Araştırmalarımda stm32f lerle ilgili kit daha çok ve daha ucuz gibi geldi bana. Bu konuda ben de deneyimli arkadaşların da görüşlerini almak istiyorum. Hangi 32 bit'i seçsek?

erhanmete

ikisiylede proje yaptık.
ama lpc ye karar verdik.
yani birine karar vermemiz gerekiyordu lpc çeşit olarak daha çok işimize geldi onu kullanıyoruz.

satilla

bence bu tip soruların pek anlamı yok
hangisindeki donanım işinize geliyor hangisi uygun fiyatlı veya kolay temin edilebiliyor bunlar önemli
bircok mcu ile program yazdım ve şunu rahat söyleyebiliyorum
hiç kullanmama ragmen bir renesası bir gün içinde işimi görecek efektiftiklte programlayabilirim

yani kod yazmanız dert değil en fala bir iki satır farklılık olur

gambit1244

sinan hocam dogru demişsin oyle oldugundan benimde hiç şuphem yok fakat ben simdi cıkıp desem renesas kit aldım arkadaslar bi yardım edermisiniz desem siz edebilirmisiniz hadi siz etseniz digerleri edebilcekmi
arkadaslarımızın kullandıgı tecrübesinin oldugu kitleri ve işlemcileri seçmek istiyoruz tek olay o yoksa program yazmaya basladıktan 2 ay sonra bende inanıyorumki tüm çeşit m3 leri programlayabiliriz
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Lütfi AYYILDIZ

lpc,stm,atmel,pic olmsı bence önemli değil, önemli olan yazlım
sinansinan09 un iyi bir C bilgisi olduğunu anlıyorum. C diline hakim olan birçok işlemciye çok kısa sürede hakim olabilir bence...
Alıntı Yaphiç kullanmama ragmen bir renesası bir gün içinde işimi görecek efektiftiklte programlayabilirim

satilla

Alıntı yapılan: gambit1244 - 19 Temmuz 2011, 18:22:13
sinan hocam dogru demişsin oyle oldugundan benimde hiç şuphem yok fakat ben simdi cıkıp desem renesas kit aldım arkadaslar bi yardım edermisiniz desem siz edebilirmisiniz hadi siz etseniz digerleri edebilcekmi
arkadaslarımızın kullandıgı tecrübesinin oldugu kitleri ve işlemcileri seçmek istiyoruz tek olay o yoksa program yazmaya basladıktan 2 ay sonra bende inanıyorumki tüm çeşit m3 leri programlayabiliriz

hocam çekincenizi anlıyorum ancak arm ile ilgilenecekseniz artık ingilizce kaynaklara başvurmak zorundasınız bizim forumlarıımızda olmasada yabancı forumlarda sorunlarınızın çözümünü bulabilirsiniz
tabiki ilk aşamada cok zor olacak ama bi yerdende başlamak lazım

gambit1244

doğru soyluyorsunuz hocam elimizde hazır kit varken bunu degerlendirip başlamakta fayda var haklısınız

erkan614

texas la uğraşın derim ben cortexm3 falan
ama yukarda denildiği gibi c bilgin iyiyse hepsini çözersin

gambit1244

texas tan kastınız stm32 degilmi hocam evet bende oyle karar verdim ama şu kafama takıldı onlarca kişi bu bedava kitlerden aldı ama nerdeyse kimse düzgün bir program eklememiş bu kitlerle ilgili buyüzden tereddüte düştüm

yamak

STM32 teksas ın değil STMicroelektronics in.Teksas'ın kiler farklı.Eğer teksas ile çalışmak isterseniz lm-3s9b96 yı öneririm.Bir de kütüphanelerden yararlanmak isterseni stellarisware ı kurunca tüm donanımlara ait libraryler içinde mevcut.kitin üzerindeki lcd için mükemmel driverlar var.

gambit1244

evet stellaris serisinin kütüphane sini metheden cok oldu arastırıyorum hemen teşekkürler