Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Receiver ayarı

Başlatan t2, 24 Temmuz 2011, 21:39:30

t2

Merkezi uydu yayını var. bir kaç tane çanak -lnb kullanılmış. Receiveri aldığımda çeşitli kanallar otomatik yüklü idi ve bir çok kanal izlenebiliyordu.

Sonradan kurcalarken ayarları bozdum. Kanal listesini sildim fakat bir türlü tutturamıyorum.  Türkçe kanallarını  izleyebileceğim ayarlar nelerdir?. Tek uydu veya tüm uyduları  tarama seçiyorum tarama sonunda pek bir şey bulunmuyor 2-3 kanal çıkıyor. lnb frekans bandı, transponder ? gibi parametreler ne olmalı ? bazı kanal isimleri de bulunuyor ama yayın yok. cihaz bozulmuş da olabilir.
TRT avaz gibi bazı kanallar çıktı bununla diğer türk kanalları ayrı uydularda mıdır?

Şimdilik bazı Türkçe kanallar çıksın yeterli. CNN türk, NTV  .. gerekli

Kolay ayar kılavuzu gibi bir belge var mı?

bu receiver yerine başka receiver alsam şifreli bazı kanalları da çözen bir receiver ne tAVSİye edersiniz? bir de anlamadığım şey HD destekli olan receiver scart üzerinden bağlanırsa yine HD kalitede yayın iletilebiliyor mu? HDMi bağlantılı olması gerekmez mi? 

OG

Alıcıyı restleyip

Kanal Ekle

Türksat
Transponder 12731
Symbol Rate 3333
fec 3/4
Vertical
(değerleri bu şekilde hatırlıyorum)
yazıp aratman gerekir.

Diseq de açık olması gerekir (ortak sistem)
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

prof_81

Diseqc ayarlarını karıştırmış olabilirsin.

Receiver marka modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Türksat Otomatik arama frekansı 11845 Vertical 2222 fec 3/4 (network search seçili olmalıdır.)

t2

NextStar YE-22000 FTA

TP nedir, FTA nedir hiç bilgim yok. transopnder nedir? TP, otomatik kanal listesini almaya yarayan kanal mıdır? TP transponderin kısaltması mıdır? bunlar her uyduya göre ayrı mı olur?

Rs232den satcoDX programıyla kanal yüklenebiliyormuş galiba usb seri kablo ile çalışacam. uydudan güncelleme demiş orada hiç bir şey olmuyor. kanalı yanlış seçmiş olaiblirim. Fabrika ayarı dediği yerde de  aslında her şey silinmiyor. Mesela yeni bir uydu ekle dedim uydu001  dedim. bu silinmemiş.  demekki gerçekten fabrika ayarı olmamış. Acaba enerjiyi kesip bazı düğmelere basıp sonra mı fişi takmam gerekir. ? daha garantili bir reset olsun?

prof_81

Tp ,trasponderin kısaltmasıdır ve her kanalın ayrı ayrı tp si vardır. 11845 V 2222 fec 3/4 türksat uydusunun otomatik arama özelliği olan kanalın frekansıdır.

menü den kuruluma oradanda manual (elle) arama seçeneğini bulup uydu olarak türksatı seçtikten sonra frekansa üstteki frekansı girersiniz.Sonra ağ(network) arama seçeneğini işaretleyip ara derseniz kanalları bulacaktır.

Buradan

linkteki receiver ile aynı yazılım olduğu yazıyor. Size yardımcı olacaktır.

t2

peki hocam menüde fec 3/4 olarak ayarlayabilceğim bir yer yok. bu nedir? Şu an yanında değilim bakamıyorum ama yoktu

fahri-

fec i ayarlamınıza gerek yok. receiverlar fec i otomatik buluyor.

prof_81

Alıntı yapılan: fahri- - 25 Temmuz 2011, 16:08:16
fec i ayarlamınıza gerek yok. receiverlar fec i otomatik buluyor.

yoksa arkadaşın dediği gibi otomatiktir.