PWM SİNYALLERİNİN ÇAKIŞMA PROBLEMİ

Başlatan nic_2323, 24 Temmuz 2011, 22:55:08

teknikelektronikci

nic arkadasim kullandiign devrenin acik bir semasini koyarmisin eger halen sorunun devam ediyorsa !
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

nic_2323

arkadaşlar devreyi kurdum 1 nolu uçtan normal çıkş aldım ama 7 numaralı çıkıştan testere dişi çıkş aldım...bu entegreyi bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

t2

Alıntı yapılan: nic_2323 - 29 Temmuz 2011, 11:26:17
C:\Users\aykut\Desktop
Bu şekilde zor yardım alırsın.

neo  yoksa kızdın mı ? 

bigbey

IR2110 highside kısmı bozulmuştur. devrede mosfetlerin gate ile entege arasına akım sınırlaması yapmanız gerekir. gate direncini 100 ohm ve bu dirence paralel bir diyot bağlamalısınız. diyot anot'u gate tarafına bağlanacak.şekilde bir deneme yapmanızı tavsiye ediyorum.
entegre bozulmuştur. (bende de entegrenin bozulduğunu gördüm.)
TA6R

nic_2323

bende bozulduğunu düşündüm değiştirdim ama daha sonara iğne pals şekllinde bir çıkş verdi ben sadece sinyalleri görmek için mosfetlere bağlamadım. bir de şu var ben bir logic tarafın kaynağını ayrı 15v, güç kısmının yani entegreninin iç yapısındaki çıkışta olan mosfetler için ayrı 15 v besleme veriyirom acaba besleme konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

teknikelektronikci

cikisi görmek icin niye mosfet baglyiorsunuzki ? mosfet olmadandanteorik ollarak görmeniz lazim kaynaklar siz vr ile vd kaynaklarini ayrimi yaptiniz ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

bigbey

TA6R

nic_2323

evet 2 ayrı kaynaktan besliyorum.

igbtleri bağladım sürüyor ama yolladığım faz farklı sinyaller 2110 çıkışnda aynı fazda oluyor,anlamadım gitti bilen varsa çok memnun olurum.

birde IR 2110 izolasyonlu mudur?

Edit OG;
Arka arkaya mesaj değil de, Bir öncekini edit lütfen.

nic_2323

bu devreyi kurdum bigbey arkadaşım ama yine aynı fazda sinyaller elde ediyorum acaba unuttuğum şase filan mı var söyleyebilir misin?

Songoku

Merhaba,

İlk defa IR2110 entegresini ve half bridge devre yapısını kullanıyorum. Devremin açıkcası düzgün çalıştığından emin değilim. Aşağıdaki şekillere göre yorumlarınızı rica edebilir miyim arkadaslar?

1-) HO ve H-bridge output:

[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/7610/img20111103203402.jpg[/img]

2-) LO ve H-bridge output:

[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/3932/img20111103203425.jpg[/img]

Sinyallerin high kısmındaki gürültüyü nasıl önleyebilirim? Bir de LO sinyali H-bridge çıkışına göre çok düşük kalmış, sizce bu normal mi?

Teşekkürler.
孫 悟空

sezgin05

Aşağıdaki linkte piyasadaki bir çok pwm entegresine ait Proteus kütüphane dosyaları mevcut.Eğer yazılımsal hatalarınız varsa görülecektir.
https://320volt.com/proteus-isis-smps-pwm-entegre-modelleri-library-dosyalari/

İsis model listesi;

TL494 PULSE-WIDTH-MODULATION CONTROL CIRCUITS

UC2524 Regulating Pulse Width Modulator

UC3524 Complete PWM Power Control Regulating Pulse Width Modulators

UC2525 Regulating Pulse Width Modulators

UC3526 Regulating Pulse Width Modulator

UC3825 High Speed PWM Controller

UC3842 SMPS Controller

IR2108, IR2109 HALF-BRIDGE DRIVER

IR2153 SELF-OSCILLATING HALF-BRIDGE DRIVER

IR2133 3-PHASE BRIDGE DRIVER