LPC1768 jtag sorunu

Başlatan nonstradam, 25 Temmuz 2011, 14:24:01

nonstradam

Merhaba;
1-2 haftadır lpc1768 ile haşır neşir olmaya başladım, başlarda gayet iyi gidiyordum ama bazı sorunlarla karşılaştım.

LPC1768 i kendim oluşturmaya başladığım, şematiği keil in MCB1700 borduna dayanan kart üzerinde ufak programcıklar koşturdum, buraya kadar herşey normal. programlama işlemini u-link me ile yapıyorum.

şimdi u-link i çıkarıp harici beslemeyle kartı koşturayım dedim koşmuyor. sanki reset te duruyor gibi, ulink i takıp onun üzerinden besleme alırsa kartta problem yok çalışıyor.

jtag bağlantılarında sorun olabileceğini düşünüp bir kaç alternatif bağlantı denedim yemedi, sizin kullandığınız jtag bağlantısı nasıldır, hangi pinler pull-up hangileri low, besleme kristal ve jtag portları haricinde çipin koşması için gerekli başka yapılması gerekenler varmı (donanımsal olarak.)

bu arada ulink me kartı programlarken, j-link hiç programlayamıyor "No ARM Device found in JTAG chain. Please check the JTAG cable and the connected devices" diye bir hata veriyor. muhtemelen bu iki sorun birbiriyle bağlantılı diye düşünüyorum.

iyi çalışmalar...

computerboy

İlginç kitte isp için boot moda sokan bir jumper felan olmasın belki o aktiftir. yada değişik bir adaptör ile dene belki güç az geliyordur.

yamak

Kitin üzerinde jaumperlar var jumper ayarları yapılmış mı?Haata benim kitte pinleri yanına JTAG_SEL yazıyo bu pinleri kısa devre yapmamışssanız bi jumper ile kısa devre yapamalısınız.

nonstradam

Bu pinleri göremedim ama hangi pine bağlılar high mı low mu yapmak gerekli.

yamak

High low değil o pinler yan yana duruyo o ikisi kısa devre yapacaksınız.önüne jp4 yazıyo yanına JTAG_SEL yazıyo.

nonstradam

benim elimde board yok şemaya bakıp kendim oluşturuyorum. elimdeki keil mcb1700 board ına ait şemada böyle bir jumper yok. aynı board tan ve işlemciden konuştuğumuza eminmiyiz. sizin kullandığınız board nedir. rica etsem hangi portlara gidiyor bakabilirmisiniz?

yamak

Elimdeki board mcb1700 ün bi muadili orjinali ile aynı isimlere sahip olmayabilir pin isimleri.Zaten o jumper program download ını jtag üzerinden mi yoksa usb üzerinden mi yapma seçimini sağlayan bişey siz bunu eğer devreyi yeniden çiziyiyosanız görmüşssünüzdür zaten.

nonstradam

sorun çözüldü teşekkürler.

regülatör problemliymiş, mcu akım asılmaya başladığında regülatör göçüyor, değiştirdim düzeldi. ulink-me ile çalışırken beslemeyi oradan aldığı için problem olmuyormuş, iyi çalışmalar...