yardım proteus la ilgili

Başlatan sezgincelik, 27 Temmuz 2011, 18:57:28

sezgincelik

merhaba arkadaşlar proteus da assembly dilinde pic programı yazmaya çalışıyorum yazdığım programı bi türlü derleyemiyor proteus burayada yazdığım programı yazıyorum nerde hata varsa söylersenin harika olur

list p=16f84
include "pic16f84.inc"

end

yazdığım bu bu halde bile derlemiyor fakat include kısmını çıkardığım zaman sorun kalmıyor
include kısmını çıkarıncada kodları tanımıyor ne yapmalıyım acill yardımm

Maxim

proteus ! derleme yapmakmı ?

sezgincelik

Maxim

evet şaşırdım
anlat bizde öğrenelim

drmp

proteusda derleyici programı seçtiğinizde proteus üzerinden de hatta her play tuşuna bastığınızda otomatik derleme seçeneği vardır  bu step by step fonksiyonun bir gerecidir asm  programlarında tam uyumludur

musti463

Alıntı yapılan: drmp - 27 Temmuz 2011, 23:07:55
proteusda derleyici programı seçtiğinizde proteus üzerinden de hatta her play tuşuna bastığınızda otomatik derleme seçeneği vardır  bu step by step fonksiyonun bir gerecidir asm  programlarında tam uyumludur

bende ilk defa duydum :)
Mustafa Emir SADE

cicjoe

"pic16f84.inc" dosyasini bulamiyor olabilir??

Kabil ATICI

include başında # işareti gerekiyor olmasın?
ambar7

ipek

bende bir bir kaç defa 8051FA için protesta derleme yapmıştım.yukarıdaki başlıktan Source ,sonra code generation tools 'a girdikten sonra asm c avr compile seçenekleri mevcut.

RaMu

Boşuna proteus ile derleme yapmaya çalışma bence,
asm için güzel güzel mplab ide var neden kullanmıyorsun?

Proteus mpasm kullanıyorsa include kısmını derleyemez,
bunu mplab ide kendisi bağlıyor ve mpasm' ıda kullanarak kodu hex e çeviriyor.
İllaki proteus kullanacam taktım ben kafayı diyorsan onunda yolu var fakat boşuna uğraşmış olursun,
include içindeki tanımlamaları yazdığın programda kendin tek tek tanımlaman gerekir,
ayrıca mplab ide de bulunan birçok farklı özelliğide kullanamazsın.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html