Keil use micro LIB ve configuration wizard

Başlatan Erhan YILMAZ, 01 Ağustos 2011, 02:11:26

Erhan YILMAZ

Stm32 kit ile uğraşırken keillede uğraşıyordum. Configuration wizard diye bi aracın olduğunu duydum. Gerçekten çok kullanışlı bi araç ama spi, adc gibi birimler için ayarlaması yok mu? Birde keilde bu configuration dosyasını nasıl oluştururuz. Ben örnek bir projeden bulup projeme dahil ettim öyle kullandım. Direk olarak keilde oluşturmak mümkün mü? Son olarak keilde proje options kısmında target sekmesinde Use micro lib seçeneği var. Bu seçeneği işaretleyince kod yarı yarıya optimize oluyor. Bu seçeneğin her hangi bi sakıncası yada dezavantajı var mıdır? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer.

EMG81

ARM ları programlamak için Keil dan daha iyi, daha kullanışlı, hemencik kendini beğendiren bir derleyici varmı ?

Erhan YILMAZ

Bende yeniyim ama keilden sağlamı yok gibi.

CLR

Alıntı yapılan: EMG81 - 01 Ağustos 2011, 02:34:30
ARM ları programlamak için Keil dan daha iyi, daha kullanışlı, hemencik kendini beğendiren bir derleyici varmı ?

Iar'da en az keil gibi ama beğenme konusunu bilmem, ben her ikisinide kullanıyorum, ikisinide birbirine göre artıları ve eksileri var. Derleme kaliteleri benzer sayılır.
Knowledge and Experience are Power

EMG81

Kullandığınız IAR ın versiyonunu rica edebilirmiyim sizden ?

elektrotasarim

Keil'da STM32 üzerine yapmış olduğum bazı çalışmalar: http://www.elektrotasarim.com/STM32miniDevUygulamalari.html
Belki kafadaki soru işaretlerini tam olarak gidermez ama yardımcı olabilir.

CLR

Alıntı yapılan: EMG81 - 01 Ağustos 2011, 12:37:00
Kullandığınız IAR ın versiyonunu rica edebilirmiyim sizden ?

Sonsivriden download edebilirsin. Keil gibi aynı, aynı kürek hepsinde geçerli oluyor genelde
Knowledge and Experience are Power