Modem ayarları değişmiş

Başlatan t2, 02 Ağustos 2011, 12:38:51

t2

ADSL ayarlarında PVC  UBR CBR gibi bazı ayarlar var. Bunu otomatik seçince bağlantı sağlanamıyordu. Sabah internet açılmayınca ayar sayfasına girdim bu ayarın otomatiğe alındığını gördüm. internet de çalışmıyordu. Önceki haline getirdim çalışmaya başladı.

Modem ayarı kendikendine neden değişir? modem admin şifresi uzun bir şifreydi her ihtimale karşı onu da değiştirdim. Fakat bir bit yeniğine benziyor. Telkoma hızla ilgili şikayette bulunmuştum. bunu kendileribağlanıp kurcalamış olabilir mi?  modem ayar sayfasında uzaktan erişimle ilgili izinler kapalı olması lazım. Yine de bağlanmış mıdır?

MC_Skywalker

TTNET Straldaki cihazlarını değiştirdiği için oluyor. 1 sene evvel benzer bir durum benim başıma geldi.
Ayarlar hepsi otomatikti bağlantı sorunsuz du. Bir sabah baktım bağlanmıyor ayarları kontrol ettim değişen birşey olmadı en sonunda arıza kaydı verdim.

Eleman sizin bağlı olduğunuz stralde bakım var dedi 2 gün sürecekmiş. 2 gün bekledim ama düzleme olmadı. sonunda ayarları kurcalmaya başladım otomatik ayarları değer girip (ppoAe35/8 VLcc vb.) tekra denedim. çalıştı.