elektronik devre koruyucu kaplama???

Başlatan bymcfreak, 03 Ağustos 2011, 15:38:05

bymcfreak

arkadaşlar merhaba,

elektronik devrelerin kaplamasında kullanılan yeşil renkli bir sıvı var. hepiniz bilirsiniz. bu sıvıdan nerede bulabilir. aslında rengi çokta önemli değil sadece film kalınlığı çok ince olsun, çabuk kurusun, ama kuruması yüzeysel değil tabandan yüzeye kadar tamamen bir kuruma olsun. malum kısa devre istemiyoruz. şu an bende peters'in bir ürünü var ama memnun değilim. sprey şeklinde olmayacak. kendim şırınga ile uygulama yapacağım. önerilerinizi bekliyorum.

umberto

bymcfreak

Bu yeşil boyayı evde uygulayamazsın malesef. Bu boya uv ışını ile kuruyan bir boya. Malesef bu boyayı sertleştiremezsin. Bunun yerine sana "Plastik 70" diye bir sprey öneririm. Bu sprey oda ısısında donuyor ve güzel bir yalıtkan yüzey oluşturuyor.

bymcfreak

Alıntı yapılan: umberto - 03 Ağustos 2011, 16:06:24
bymcfreak

Bu yeşil boyayı evde uygulayamazsın malesef. Bu boya uv ışını ile kuruyan bir boya. Malesef bu boyayı sertleştiremezsin. Bunun yerine sana "Plastik 70" diye bir sprey öneririm. Bu sprey oda ısısında donuyor ve güzel bir yalıtkan yüzey oluşturuyor.

öncelikle teşekkürler. uygulayamazsın dediğiniz malzeme bende var ve iş yerinde şırınga ile uygulaya biliyorum çabuk kuruyor ama performansından memnun değilim sadece. Plastik 70 için, Türkiye'de bu ürünü temin edebileceğim bir yer var mı? birde sprey değilde litrelik gibi boyları var mıdır?

aslan_korhan

Birde "BETA P24 Top Coat Plastic" var. Bunlar aslında bol Tinner katılmış Vernik'ten başka şey değil.
Yani Vernik + Tinner işini görür...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.