TUNCMATIK LITE 2000VA LINE INTERACTIVE UPS

Başlatan kudretuzuner, 09 Ağustos 2011, 19:22:22

kudretuzuner

Merhaba
Arkadaşlar araştırdım ama,anlayamadım özetle bu ürün 15 adet 100wattlık lambaları ne kadar süre ile yakabilir?15 dakika voltaj düşmeden yakarsa işimi görecek.Teşekkürler.
http://www.teknolojix.com/?urun-8004-TUNCMATIK-LITE-2000VA-LINE-INTERACTIVE-UPS.html
Amatör

iyildirim

İçinde 2*12V/9Ah akü varmış.  Toplam 12V/18Ah.
Toplam 1500W lık lambaları 10 dakika bile yakmaz. Kayıpları da düşünüce belki 5 Dakika.

Akü grubu daha güçlü bir model olmalı.

vebsel

dışarıdan araba aküsü takviyesi yaparsan daha uzun gider

kudretuzuner

Merhaba
2000VA beni yanılttı.Tekrar bir araştırma yapayım.Sizlerin önerebileceği bir ürün var mı?Teşekkürler.
Amatör

gevv

akü ne kadar güçlü olsada büyük ihtimal hiç yakmayıp korumaya geçer   lamba olayını biliyorsunuzdur  ilk açılışta  kat, kat fazlasını çekiyor

elektronik balastlı ekonomik ampul kullanımı olmaz mı ?

kudretuzuner

Merhaba
Gevv,zaten ben sistemin gücü hakkında bir fikir sahibi olmak için sormuştum.Konuyu biraz daha açarak yardım alayım.Küçük bir balıkçı lokantasında 12 adet 20 wattlık ekonomik floresan lambalardan kullanılmaktadır.Posbank,yazarkasa,adisyon fişi yazıcısı falan toplam 500-600 watlık bir güce ihtiyaç var kabaca 1000 wattlık bir ups işimi görecek bu arada 12x20=240watt floresanlar hesaba girerse 850-1000 wattlık bir güç
lazım %30 da kayıp ile bu sistemi 10-15 dakika tutsun yeter zaten bu arada manuel büyük jeneratör devreye giriyor. Teşekkürler.
Amatör