Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

gambit1244

Mesela bi pwm sinyal ürettiniz
katalogda 20 ms ile yüzde 7 duty cycle ile servoya sinyal verdiginizde servonun 30 derece donmesi gerekiyor

fakat programı yazıp bakıyorsunuz ama 30 derece donmüyor

ulen acaba ben programı yanlışmı yazdım diye kuşkuya düşüceginize logic ile bakıp tam olarak ne gonderdiginizi gorebilirsiniz

yine bi örnek..
geçen gün kristalin dogru olup olmadıgından şüphem oldu üzeri silinmiş gibiydi
1ms aralıklarla led yakıp sondürme işlemi yaptım birde baktımki ben 1 ms de açıp kapan dedigim halde
1 milisaniyede 4 kez açılıp kapanıyormuş meğersem 4x pll açıkmış programda hiç uğraşmadan tam olarak gördüm

yada bi devre inceliyorsunuz ters mühendislik yapmanız gerekti elinizde bir cihaz var bu cihazın nasıl çalıştığını işlemcinin hangi entegreye ne gonderdigini kolaylıkla gorebilirsiniz

8 kanalı aynı anda bir porta bağlayıp adc çıkışı izlenebilir

bunun gibi onlarca ornek verilebilir (cihazın en güzel ozelliği haberleşme arayüzlerine sahip olması i2c , spi, can, manchester gibi)
cihazın asenkron seri iletişim kanalında auto baud diye bir seçenek var bu aktif ken baud rate ini hiç bilmediginiz bi seri iletişim kanalına girip o datayı otomatik olarak okuyabilirsin.
bu haberleşme sistemlerini ogrenmek istiyorsanız çok işinize yarıycaktır

zaten sitesinden programı indirip simülasyon yaparak az cok bilgi sahibi olabilirsin

ben illk aldıgımda cihazı hemen uzaktan kumandanın çıkışına bağladım ve her tuşa bastığımda ne bilgi gonderdigine bakmıştım hep merak ederdim
sonrada klavye ve mouse bilgilerini izledim..

usb data aktarımınıda izlemek istemiştim fakat cihaz 25 mhz oldugu için saniyede 400 mbit iletişim yapan bi cihazı izlemek mümkün olmadı :))
bunun için bilgisayarda çalışan usblyzer diye bi program önerdi arkadaşlarım onu kullanıyorum yada 700 800 dolarlık logic analyzer ler den bitane almanız gerekir.

sana kısaca şöyle diyim okadar işime yarıyorki hergün işe giderken i pod gibi cebimde işe goturup eve geri getiriyorum(kibrit kutusu büyüklüğünde)
tabi allegronunda aşagıda dedigi gibi bu cihaz türkiyede bi sitede 350 tl ye satılıyor 350 tl nerde 35 tl nerde

oyle olsaydı bende alırken 2 kez düşünebilirdim.
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: t2 - 05 Ekim 2011, 18:09:13
Bu sayfaları okuyup ben de sipariş verecektim. sonra  aklıma daha önce sipariş verdiğim lcd ekranlı skop  geldi. Skopa ihtiyacım olmuyordu geldikten sonra bir iki sefer çalıştırıp kenara attım. Bunu alsam o da öyle olabilirdi.

Logic analyzer gerçekten lazım mı? bu kare dalgalara bakıp neyi analiz edeceğiz ve anlayacağız? işte bütün mesele bu.   Kullanım alanları ve faydalarını yazarsanız belki ihtiyaç duyanlar olur, sipariş verebilir.

Aynen öle olabilir... İşine de yarayabilir. Bu fiyatla bunu tartışmak çok gerekli değil bence

Erol YILMAZ

gambit1244

adamlar yapmış ya şu mouse ı sürükleyip bırakınca kaymaya devam etmesi beni benden alıyor resmen :D
video için sagol
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Erol YILMAZ

Programı çok basit görünüyor ama birçok güzel noktası var :)

gambit1244

Alıntı yapılan: FxDev - 07 Ekim 2011, 13:26:29
Aslında bilgisayar programı kodlarını incelemek isterdim fakat bir türlü bulamadım.

Sitesinde linüx için sanırım bi geliştirme ortamı var baktınmı download bolümüne iyice?
http://www.saleae.com/community/
bu olabilirmi pek anladığım konular değil çünkü

Okan AKÇA

bence ilk konuyu okudugumda heyacanlanmıştım ama düşündüm  alsam kötü olmaz ama neden alayım suanda ihtiyacım yoksa  degeri ne olursa olsun bulunsın die almanın bir anlamı yok aynı şekilde zamanında aldıgm bütün kartlar cöplük misali kutuların icerisinde duruyor.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: cyclone - 07 Ekim 2011, 23:35:00
bence ilk konuyu okudugumda heyacanlanmıştım ama düşündüm  alsam kötü olmaz ama neden alayım suanda ihtiyacım yoksa  degeri ne olursa olsun bulunsın die almanın bir anlamı yok aynı şekilde zamanında aldıgm bütün kartlar cöplük misali kutuların icerisinde duruyor.

Doğru bi karar old. söylemek zor :)

Bu alet aynı zamanda sinyal de üretiyormuş,

http://www.brrrbaybay.com/index.php/pwm-logic/download

Bazen ihtiyaç duymaz mıyız 1 khz lik sinyale ?

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

GreeN

Alıntı yapılan: ByteMaster - 08 Ekim 2011, 11:00:54
2 in 1 ini yapmış adamlar.
Link

@OG USBEE-AX-PRO-clone siparişi vermişti. Osilaskop nasıl çalışıyor merak ettim. Eğer çalışıyorsa arayüz güzele benziyor. http://www.usbee.com/suite.html
Terörü Lanetliyoruz.

rree

airforce

Bu aldığımız 8 kanal 24mhz olan analizörle gelen usb kablosunda 2 adet usb soketi var neden acaba? O kadar çok akım çekeceğini sanmıyorum? normal mp3 çalar pickit2 nin soketi de aynı tip tek usbden takılıyor bu kabloyla kullanırsam sıkıntı olur mu acaba?

Teşekkürler....

gambit1244

yok ya benim aldıgımda
bi kabloda enerji dierinde data ve enerji var
markası farklıdır belki :DD
tek kablo sıkıntı yaratmıyor arkadaslar
yanlız şöyleki
pwm üretme programını calıştırırken gerekebilir 2. kablo
ona dikkat edin
hiç denemedim o programı bel ki o akım çeker?