Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

mozkan87

Alıntı yapılan: kim - 20 Ekim 2011, 23:04:09
Arkadaşlar bu osiloskoplu modelleri alanlar deneyebildiler mi? Yorumlarınıza göre bende sipariş vericem bundan bir tane.
Evet arkadaşlar bende merakla yorumlarınızı bekliyorum.

omereliusuk

evet o bahsettiginiz osilaskoplu olandan almıştım. büyük ihtimalle yarın gelir. ptt konya'ya geldi diyor. okuldan vakit bulabilirsem inşallah ptt'ye gidip alırım. yok olmadı pazartesiye kalır. o zamana Allah kerim.

mozkan87

muhittin_kaplan

aldığım 8kanallı lojik güzel çalışıyor. St32F100 kartında biraz önce denedim.

mdargut

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 21 Ekim 2011, 13:51:10
aldığım 8kanallı lojik güzel çalışıyor. St32F100 kartında biraz önce denedim.

Peki hocam osiloskop özelliğide düzgün çalışıyor mu? Analog bir sinyali inceleme fırsatınız oldu mu?

muhittin_kaplan

Maxim

ben birşey sormak istiyorum ortaya .

siz, 30$ civarında fiyatı olan, aslında osiloskop olmayan ve sadece fazladan özellik olsun diye araya sıkıştırılmış specleri bile bilinmeyen bir osiloskoptan ne bekliyorsunuz?

Herkesin bir anda eli ayağı birbirine karıştı,
bedavaya osiloskop bulduğunuzumu zannediyorsunuz ?
yani o >1000 TL üzerinde satılan scoplar aslında yalan, bu aynı işe yarıyor öylemi ?

Biri bana ve foruma açıklayabilirmi o hani üzerine üşüştüğünüz osiloskop ne işe yarayacak? özellikleri frekansı bandwith değerleri nedir ?

muhittin_kaplan

omereliusuk

@Maxim @muhittin kaplan

dert ağlatır aşk söyletir.
koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi derler.
bizim 1000 usd yok.
şöyle göstersin bak bu da analog sinyal
bak bu sinus bu testere vs.

mdargut

özellikle evde amatör olarak bu işlerle uğraşanlar için ekonomik bir çözüm olabilirdi. Malesef bu 2 in 1 olan ürün iki farklı markanın sadece logic analizer özelliklerini barındırıyormuş. Osiloskop özelliği yok yani. Bu linkte en alttaki yorumdan bu şekilde anlaşılıyor.
http://www.aliexpress.com/store/201108/209959816-408667800/C17-Aluminum-case-SALEAE-USBEE-AX-PRO-clone-logic-analyzer-USBEE.html#thf

gambit1244

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Ekim 2011, 10:41:48
Bende onun icindirki sadece lojic analizer i aldim

aynen oyle osilaskoptan bende bişey beklemiyorum oyüzden logic aldım
haberleşme protokolleri için 25 mhz yeterli benim için
ama yerine gore işede yarayabilir
tabikide kimsenin bu cihazdan
sadece probu 50 dolar olan cihazların yaptıgı işi beklememesi gerekir
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

omereliusuk

hele bir elimize geçsin bakalım kim bilir belki de vardır. osilaskop var diyor çünkü. hayırlısı.

muhittin_kaplan

omereliusuk

bu nasıl çalışır? bilen varsa beri gelsin. bugün elime geçti. çok da ahım şahım bir şey değil gibi. clon olduğu her halinden belli. resmen testere ile kesmişler. biraz da eğri kesmişler karttan bahsediyorum. daha önce hiç logic analyser ile çalışmadım. bunu şöyle iyi tarif edebilecek birisi var mı/?

omereliusuk