Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

bocek

Alıntı yapılan: Maxim - 30 Mart 2012, 10:44:34
büyük harfle C yaz olacaktır
benim soy ismimde de ç var oluyor sorunsuz
denedim. zaten soyadım kılıç olduğundan 'ı' harfini elimine etmek için KILIC yazıyorum:) ama  olmuyor.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Maxim

Alıntı yapılan: bocek - 30 Mart 2012, 10:59:32
denedim. zaten soyadım kılıç olduğundan 'ı' harfini elimine etmek için KILIC yazıyorum:) ama  olmuyor.

aklıma ne geldi

birde şunu deneyin
KiLiC

büyük I harfide sıkıntı çıkarıyor olabilir kimbilir

gambit1244

[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

bocek

ödeme seçeneklerinde direkt mastercard değil de 'other'dan 'maestro'yu seçip ordan da 'mastercard'ı seçince bankanın ödeme sayfasına bağlandı, şifre-mifre derken ödemeyi aldı. 'Ç' yi de 'C' olarak kabul etti.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

mdargut

Bu konuyu açarak bu aletle beni tanıştıran arkadaşa teşekkür etmek isterim :) Uart, spi, i2c için kullandım, süper bi alet. Olmasaydı eğer, hata donanımda mı yazılımda mı bulucam diye cebelleşim durucaktım.

Mucit23

Arkadaşlar bu ürünü şimdi bende sipariş edicektimki ödeme kısmında paypal ı göremedim. Visa, MasterCard ve Other seçenekleri var.
Ben Garantinin Sanal kart uygulamasını kullanıyorum. Sanal kartta masterCart sınıfında. Acaba arada Paypal olmadanmı ödeme yapılıyor. Direk sanal kartımın bilgilerini girerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirimiyim

Birde şunu sorayım Orjinal 149 Dolarlık ürün ile bu ürün arasında bi fark varmı. (Klon olması dışında özellik vs)

mozkan87

Sanal kart ile ödemeyi yapabilirsiniz. Orjinali hakkında bir bilgim yok ama bu ürün gayet kullanışlı. Ben sadece seri port ve PWM için kullandım şu ana kadar memnun kaldım. Belki orjinalinde girişlerde optikizolasyon tarzı birşey olabilir ama bunda yok.

ahfxg

Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

Mucit23

Anladım. Gerek yok ozaman 149 dolar ödemeye. Zaten fiyatıda 18 dolara düşmüş. Neyse Ozaman Payment bölümünde direk kart bilgilerimi girip sipariş ediyorum.

Elektroemre

Alalı baya bir zaman oldu. İnanılmaz güzel bir alet. Aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor.
Bir çok işi hızlıca çözmemi sağladı. Bence 1000lerce $ scoplara konulan logic analyzer özelliğinden daha kullanışlı.
Şiddetle tavsiye ediyorum.
İşin sırrı arayüzde saklı.

Mucit23

Bende sipariş ettim
Beklemedeyim :D Çok işim var şu aletle

Erhan YILMAZ

Bu cihaz gerçek zamanlı çalışmıyor mu yada ben mi beceremedim. Sadece örnekle diyorsun girişlerden seçilen frekansta seçilen sayıda örnek alıyor. Girişleri CMOS olabilir, boşta bıraktığım girişlerden de garip garip işaretler alıyorum.

Elektroemre

Gerçek zamanlı çalışma yok. Buffer büyüklüğünü ve örnekleme frekansını seçiyorsun buffer dolduktan sonra inceliyorsun.
Etkili kullanmak için sinyalin başlayacağını biçime göre trigger'ı ayarlamak.
UART, SPI , IR vs sinyalleri için mükemmel.