Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

gambit1244

logic saleae den bahsediyorsan olması lazım

iki kanalıda aynı anda capture ediyorsun değilmi alt altaysa olur
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

gambit1244

1 ve 2 tuşlarını kullanıyorsun dimi biliyorsundur mutlaka
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Mucit23

Hocam evet saleae den bahsediyorum. Aynı anda ilk 4 kanalı kullanıyorum. 1 ve 2 tuşlarını bilmiyorum. Nasıl oluyor anlamadım.

gambit1244

programı açın normal 1 - 2 tuşlarına basın dikey kürsor cagırıyor
1 ile 2 arasındaki zamanı olcebiliyorsunuz

Mucit23

JKramer

http://www.aliexpress.com/product-fm/515178044-New-arrived-promotion-Can-customized-LOGO-1pcs-lot-Saleae-24MHz-8Channel-Logic-Analyzer-saleae-24M-8CH-wholesalers.html
Birkaç hafta önce almıştım, ancak deneme fırsatı bulabildim. Gayet başarılı, cihazla birlikte usb kablosu ve iki ucu dişi konnektörlerin olduğu kablolar geliyor. Kibrit kutusu kadar bir şey zaten :).

gambit1244

Alıntı yapılan: JKramer - 14 Temmuz 2012, 14:32:18
http://www.aliexpress.com/product-fm/515178044-New-arrived-promotion-Can-customized-LOGO-1pcs-lot-Saleae-24MHz-8Channel-Logic-Analyzer-saleae-24M-8CH-wholesalers.html
Birkaç hafta önce almıştım, ancak deneme fırsatı bulabildim. Gayet başarılı, cihazla birlikte usb kablosu ve iki ucu dişi konnektörlerin olduğu kablolar geliyor. Kibrit kutusu kadar bir şey zaten :).

vay be ilk aldığımda 20 dolardı :D 12 dolara düşmüş

pisayisi

Cidden iyi düşmüş bende sipariş veriyim artık ;D Üstelik seramik bıçak satışında uzmanlaşmış biri satıyo bu cihazı ilginç. Bakıyorum da şu logic analizörü şöyle kuvvetli bir adc bağlayıp analog osiloskop olarak kullanan bir babayiğid çıkmadı siparişi veriyim bu işe bir el atacam...
Murat

Saruman

Televizyon kumandasının sinyallerini göreyim dedim ama öyle sanıyorum ki logic seviyeyi beğenmedi  bu cihaz, ölçmedi.

Veli B.

Görmesi lazım. Başka bir sorun var. Ben hem RF, hem de IR ölçtüm ve mükemmel ölçtü.

kantirici

fiyat iyi düşmüş :).Bende bir tane almak istiyorum.Peki bunumu almalıyım yoksa daha üst bir modeli çıktımı acaba?

Saruman

Alıntı yapılan: katana - 24 Ağustos 2012, 16:53:30
Görmesi lazım. Başka bir sorun var. Ben hem RF, hem de IR ölçtüm ve mükemmel ölçtü.

PPM sinayali gönderen IR vericiyi ölçebildim, TV kumandasını biraz daha inceleyeyim bakalım.

gambit1244

Alıntı yapılan: silvercopper - 24 Ağustos 2012, 20:20:05
PPM sinayali gönderen IR vericiyi ölçebildim, TV kumandasını biraz daha inceleyeyim bakalım.

hocam tv kumandasını bende inceledim ama datayı okuyamadım sıkıldım bıraktım

sonra gelen datayı pic in seri port kesmesiyle okiyim protokolü salla dedim. ama hep aynı kararlılıkta göndermediği için arada yanlış seri data aldım ve yine takıldım
bikaç protokol var cok uğraşamadım eğer kolay bi yolunu bulup paylaşırsanız çok makbule geçer.

erhanmete

Alıntı yapılan: gambit1244 - 29 Ağustos 2012, 00:54:26
hocam tv kumandasını bende inceledim ama datayı okuyamadım sıkıldım bıraktım

sonra gelen datayı pic in seri port kesmesiyle okiyim protokolü salla dedim. ama hep aynı kararlılıkta göndermediği için arada yanlış seri data aldım ve yine takıldım
bikaç protokol var cok uğraşamadım eğer kolay bi yolunu bulup paylaşırsanız çok makbule geçer.

gelen data sinyal süreleri için %15 %20 kadar tolerans vermeniz gerekiyor. ben bu şekilde sıkıntısız okuyorum.