NXP Free Samples

Başlatan marecrisium, 30 Ağustos 2011, 22:39:12

marecrisium

NXP firması veri transferi ile ilgili bazı IC paketleri ücretsiz olarak dağıtıyor.İlgilenenler http://www.nxp.com/campaigns/high-speed-computing/form adresindeki formu doldurarak başvuruda bulunabilir. Ama en fazla 5 tane isteme hakkınız var ona göre  ;)

zabun92

rastgele 5 tane seçtim :) umarım birşeyler yapabilirim şimdi buna bide programmermı gerek
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

RcALTIN

Alıntı yapılan: marecrisium - 30 Ağustos 2011, 22:39:12
NXP firması veri transferi ile ilgili bazı IC paketleri ücretsiz olarak dağıtıyor.İlgilenenler http://www.nxp.com/campaigns/high-speed-computing/form adresindeki formu doldurarak başvuruda bulunabilir. Ama en fazla 5 tane isteme hakkınız var ona göre  ;)

i2c ile ilgili olanlardan talep ettim ama 1er tane göndereceklerse pek de bir işe yaramaz; "Select maximum 5 part types" diyor, umarım en az 2şer adet gönderirler, sonuçta 1 tane i2c buffer ile ağ kuramam :) tabi uygun görüp gönderirlerse; göndermezlerse de canları sağolsun, henüz kurcalamaya bir türlü fırsat bulamasamda lpcxpresso yolladılar vakti zamanında belkide yeni projelerimde arm kullanacağım bu araç ile öğreneceklerim sayesinde...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

zabun92

Alıntı yapılan: FxDev - 31 Ağustos 2011, 00:34:22
Bana sürekli gönderip duruyorlar en az 5'erli paketler halinde geliyor. Yakında gönderdikleri entegrelerle SMPS Fabrikası kuracağım..
birkere istedikten sonra devamlı gönderiyorlarmı kafalarına göre :)
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

RcALTIN

Alıntı yapılan: zabun92 - 30 Ağustos 2011, 23:50:50
rastgele 5 tane seçtim :) umarım birşeyler yapabilirim şimdi buna bide programmer gerek :D

http://ics.nxp.com/products/displayport/~CBTL06122B/
mesela bu konuyla ilgilenmedikten sonra display port entegresi edinmek ne işinize yarar, en azından bir datasheetlerine baksaydınız :/ ve aralarında bir mcu yok, yani programmerlık iş de yok...
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

EMG81

Alıntı yapılan: FxDev - 31 Ağustos 2011, 00:34:22
Bana sürekli gönderip duruyorlar en az 5'erli paketler halinde geliyor. Yakında gönderdikleri entegrelerle SMPS Fabrikası kuracağım..

Kapına kadar gelen numuneler için ne kadar kargo ücreti ödüyorsun?

Veli B.

Geçmişte bazı firmalar bu şekilde sample gönderiyordu. İnanılmaz bir suistimal furyası yaşanınca ülkemiz kara listeye alındı ve bu firmalardan sample alamaz olduk. Bir kenara atılacaksa; oyuncağım olsun, ilerde belki oynarım diye düşünülüyorsa yazık.
Kısa zaman sonra bu firmaları da kaybedeceğiz demektir.
Eğer istediğiniz ürünleri kullanacağınız/kullanma ihtimaliniz olan bir sektörde çalışıyorsanız ne ala,  aksi durumda; bu ürünleri gerçekten kullanma ihitmali olan arkadaşların imkanlarını ellerinden almış oluruz.

sigmoid

evet. Bu bazı firmalardan biri de MICROCHIP.

yildizelektronik

Alıntı yapılan: katana - 31 Ağustos 2011, 01:15:22
Geçmişte bazı firmalar bu şekilde sample gönderiyordu. İnanılmaz bir suistimal furyası yaşanınca ülkemiz kara listeye alındı ve bu firmalardan sample alamaz olduk. Bir kenara atılacaksa; oyuncağım olsun, ilerde belki oynarım diye düşünülüyorsa yazık.
Kısa zaman sonra bu firmaları da kaybedeceğiz demektir.
Eğer istediğiniz ürünleri kullanacağınız/kullanma ihtimaliniz olan bir sektörde çalışıyorsanız ne ala,  aksi durumda; bu ürünleri gerçekten kullanma ihitmali olan arkadaşların imkanlarını ellerinden almış oluruz.

Kesinlikle katılıyorum..