c#.net & asp.net access database

Başlatan armsistem, 04 Eylül 2011, 00:02:54

armsistem

Arkadaşlar selam , bir projemde pic16f877a ile ısı yı okuyorum uart & c#.net ile  access database kaydediyorum , normal bir kullanıcı ısıyı ekranda görebiliyor problem yok fakat ben ısı değerini web üzerinden göstermek istiyorum nasıl bir mantık kullanabilirim.

- c#.net database yerel diskte , web sitesinin kullandığı ftp erişmeye denedim fakat başaramadım. yani pc deki program ve websitesinin aynı database kullanmasını nasıl sağlarım.

Şimdiden teşekkür ederim.

barisertekin

Local bilgisayarından başka bir ftp'deki access veritabanı dosyasına direk yazma işlemi yapamazsın.

Şu şekilde çözebilirsin;

Ftp'ye Bir adet web sayfası yaparsın. Bu sayfa querystring olarak sıcaklık parametresi bekler.
Ve sayfanın load eventinde aldığı sıcaklık parametresini veritabanına yazar.

Sen local'de c#.net ile pic'ten okuduğun sıcaklığı bu web sayfasına istek göndererek veritabanına yazma işlemini dolaylı yoldan gerçekleştirebilirsin.

Daha önce yapmıştım ama tam hatırlamıyorum. Aşağıda ki kodu bir dene olmassa dön tekrar.

HttpWebRequest testRequest = (HttpWebRequest)WebRequest.Create("http://.....");
string responseStatus;
using (HttpWebResponse testResponse = (HttpWebResponse)testRequest.GetResponse())
{
     responseStatus = testResponse.StatusCode.ToString();
}

armsistem

Yanıt için teşekkürler , kodu direk denemedim mantığını anladım , biraz uğraşayım olmazsa tekrar dönerim.

armsistem

Dostum selam , teşekkür ederim çözdüm olayı tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

mahoni

Acces veri tabanı değil ki sorun tabanı. Allah kolaylık versin. benim tavsiyem illa taşınabilir bi (dosya tabanlı) database lazım ise SQLite kullanın hemde ORM destekli (entity framework)