Meslek matematiği

Başlatan mountaineer153, 07 Eylül 2011, 16:23:28

mountaineer153

Bu sıkıntı bir çok projede önüme çıkmaya başladı.Artık bu bilgi eksikliğimi gidermek istiyorum. Ne zaman dişe dokunur bir kod yazmaya kalksam.İşin birde matematik kısmı oluyor.Bu matematik kısmını bir şekilde aşsamda bazen çıkmaza girebiliyorum.Farkettimki forumda benim gibi bu konuda sıkıntı çeken birçok kişi var.Acaba işin özünü kavramış kişiler, ne gibi kitaplar önerebilirler.Yada elinde döküman olanlar paylaşırsa çok faydalı olabilir.

GreeN

Alıntı yapılan: mountaineer153 - 07 Eylül 2011, 16:23:28
Bu sıkıntı bir çok projede önüme çıkmaya başladı.Artık bu bilgi eksikliğimi gidermek istiyorum. Ne zaman dişe dokunur bir kod yazmaya kalksam.İşin birde matematik kısmı oluyor.Bu matematik kısmını bir şekilde aşsamda bazen çıkmaza girebiliyorum.Farkettimki forumda benim gibi bu konuda sıkıntı çeken birçok kişi var.Acaba işin özünü kavramış kişiler, ne gibi kitaplar önerebilirler.Yada elinde döküman olanlar paylaşırsa çok faydalı olabilir.

Üniversiteye hazırlık kitaplarında matematik2 konuları. Bu konulara hakimsen  mühendislik matematiğine konularına yönel.

Polinomlar
İkinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
Trigonometri
Aritmetik Diziler
Eşitsizlikler
Eşitsizlikler Sisitemleri
Binom Açılımı
Diziler
Seriler
Tümevarım
Toplam, Çarpım Sembolleri
Özel Tanımlı Fonksiyonlar
Permütasyon
Kombinasyon
Olasılık
Logaritma
Logaritma Cetveli
Limit,Süreklilik
Karmaşık sayılar
Türev
Özel Tanımlı Fonksiyonların Türevi
Bileşke, Ters fonksiyonların Türevi
Trigonometrik Fonksiyonların Türevi
Üstel, Logaritma Fonksiyonların Türevi
Kapalı Fonksiyonların Türevi
Parametrik Fonksiyonların Türevi
Yüksek Mertebeden Türev
Türevin Geometrik Yorumu
L Hospital Kuralı
Türev Ekstremum Noktaları
integral
İntegral Değişken Değiştirme
İntegral Basit Kesirlere Ayırma
Trigonometrik İfadelerin İntegrali
Kısmi integral
Belirli integral
Özel Tanımlı Fonksiyonların İntegrali
İntegralde Alan
İntegralde Hacim
İntegral Özel Dönüşümler
Matrisler
Determinant
Terörü Lanetliyoruz.

peko

Bunları öğrenebilmenin en faydalı yolu nedir ? Önümüzdeki sene DGS kazanmak istiyorum... :(
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

GreeN

@peko DGS dikey geçiş sınavı mı oluyor? Dikey geçiş sınavı konuları KPSS müfredatı ile hemen hemen aynı gibi. Yinede bir araştır. KPSS kitaplarından faydalanabilirsin.
Terörü Lanetliyoruz.

kck87

Alıntı yapılan: peko - 07 Eylül 2011, 20:36:18
Bunları öğrenebilmenin en faydalı yolu nedir ? Önümüzdeki sene DGS kazanmak istiyorum... :(

dgs kolay bir sınav sadece mantık soruları zorluyor ve süreyi yiyip bitiriyor.
bende yüksek okuldan dgs ile lisans programına yarleştim, umarım sende başarırsın.

http://www.dikeygecis.org/forum/content.php adresinde herşeyi bulabilirsin.
 nickim'in terör örgütünün kck yapılanması ile alakası yoktur. bazı arkadaşlarımdan butarzda duyumlar aldım.

subram

dgsde 80 türkçe, 80 matemetik var. sınav çok zor değil. okul puanın yüksekse ve sayısal öğrencisi olmana rağmen biraz da sözel yapabiliyorsan sorunun olmaz. bu seneki dgs de sözel bölüm geçen senelere göre zordu. genel ortalamada düşükdü zaten. 55-60 sözel yapanlar çok iyi puanlar aldılar.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz