tablet pc android ios apple samsung :) hangisi

Başlatan teknikelektronikci, 11 Eylül 2011, 23:29:49

t2

erhanmete

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 12 Eylül 2011, 18:44:51
hocam hangi tabletleri kullandiniz bu zamana kadar?

2 yıl evvel çine gitmiştim ordan aldım ilk tabletimi. çakmalardan. 135$ para verdim iyi birşey aldım yani :)
onu bir arkadaşıma hediye ettim ekranı çok kötüydü, zaten ucuz olmalarının en önemli sebebi bu bence.
sonra archos 7" aldım 250 gb hardiski olan modeli. gayette memnundum ama bu seferde türk telekom kampanya yaptı
motorola xoom 3g için. arcosu sattım onu aldım. xoom u baya bir kullanırım gibime geliyor çok memnunum. birkaçta deneme amaçlı küçük uygulama yazdık.
artık ajanda kullanmıyorum. sürekli yanımda taşıyorum.
güzel bir yanıda toplantılarda kimin ar-ge yöneticisi olduğu direk anlaşılıyor :)

z

Tabletlerde nasıl not alıyorsunuz. Ben yazı yazma ve çizim yapma konusunda hiç memnun değilim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

teknikelektronikci

hocam htc flyer haric sanirim cogunda zaten cizim yapilmiyor yazi yazma ise dediigniz gibi bazen zor ollabiliyor :)

erhanmete hocam xoom dediigniz gibi gercekten güzel ama usb si yok malesef :(

simdi tablet pc bulma derdi kalkti uygun fiyatli intenret paketi derdim basladi :D cok dert oldu bu tablet bana :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erhanmete

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 12 Eylül 2011, 20:22:43
hocam htc flyer haric sanirim cogunda zaten cizim yapilmiyor yazi yazma ise dediigniz gibi bazen zor ollabiliyor :)

erhanmete hocam xoom dediigniz gibi gercekten güzel ama usb si yok malesef :(

simdi tablet pc bulma derdi kalkti uygun fiyatli intenret paketi derdim basladi :D cok dert oldu bu tablet bana :)

xoom da usb var klavye mause oyun konsollarının kumandaları flash disk bağlanabiliyor. ayrıca andoid 3.2 var yani diğerlerinde ne varsa bunda kesin var.

tablette çizim yapmayı denemedim fakat kullandığım modelde   çok güzel bir klavye var gayet rahat ve hızlı yazılabiliyor.
ayrıca kullandığın ajanda uygulaması net ile senkron çalışıyor yani notu bir kere yazdıktan sonra istediğiniz her yerden ulaşabiliyorsunuz.
çıktı almak için lan printer yoksa (çünkü direk printerdan çıktı alabiliyor) işe yarıyor.
biraz evvel baktım uygulama sayısıda ipade yaklaşmış  yakında geçer.

Andromeda

İstanbul piyasada en ucuz tablet pc yi nereden ve kaça alabiliriz?
(internet alışverişi hariç)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

erhanmete

en önemli konuyu söylemeyi unuttum
3g hat takılı değilken mail wifiden mail kontrolu vs. gibi hafif işlerle şarjım 48 gitti,
data hattı takılı iken 24 saat gidiyor. 24 saatte en az bir toplantı, ara sıra mail kontrolü, en az 2 defa gazete okuma(30 dk.) akşamda kızım 2 saat kadar oyun oynuyor.

since1990

Arkadaşlar eskiden hp nin touchsmart serisi çok güzel tablet notebooklar vardı. Ben onları hiçbirine değişmem. Çünkü bir defa üzerlerinde windows var. Yeri geldiğinde çalışabilir yeri geldiğinde eğlenilebilir. Hala üretiliyorlar mı? Bİlen var mı? ama üzerinde 3g yuvası da olmalı.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

teknikelektronikci

üretilyior hatta yeni modelleride ciktida hocam windows kadar berbat isletim sistemi yok birak allah askina :D
erhanmete hocam epey bi gitmis sarzi motorla xoom larida arastirayim bi :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Kadir Can(16F84)

Motorola Xoom iyi görünüyor hocam.
Windows 8( Her platform için aynı işletim sistemi ) çıkana kadar Windows'tan uzak durulmalı.
Android alınacaksa 3.0 Honeycomb tercih edilmeli.

since1990

Hocam windows 4 4 lük demiyorum ama bizler çocukluğumuzdan beri windows ile dövülmüşüz. Elimiz kolumuz olmuş :D Bütün programlarımız, bütün cracklerimiz windows üzerine. O yüzden eğlence amaçlı ise kesinlikle ipad deen şaşma bence ama eğer okulada götürürüm derse de girerim diyorsan bence hp touchsmart serisine bir bak. istanbulbilişimde varmış. Hem pc hem tablet... Oh. :D Şimdiden hayırlı olsun...
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

teknikelektronikci

valla since1990 hakli aslinda :) ama yinede android tek gecerim b.olasilikla bu hafta sonu veya ay sonu aliyorum tableti :D

Kadir Can(16F84)

@since1990;
Hocam ben 15 yaşındayım ve 4 sene boyunce Windows kullandım.Daha sonra Linux kurayım dedim ve çok rahat kullandım. Avantaj ve dezavantajlar konusunda bir şey demiyorum ama ikisini de kullanmak kesinlikle avantajdır.Bir şeyi denemeden bilemeyiz.Size Windows dışındaki sistemleri kullanmayı öneriyorum.Çünkü günümüz sistemleri kolay kullanıma adanmış ve çözmek sadece 1 dakika sürüyor.Karar sizin tabii ki.

teknikelektronikci

ayrica linuxa kurulan ek program ile exe dosyalarini calistirabilyiorsunuz aynen windows gibi :D

Kadir Can(16F84)

Hocam Wine ve PlayOnLinux'tan bahsediyorsunuz sanırım.
Pek kullanışlı olmuyor.Muadiller tavsiyedir. :)