tablet pc android ios apple samsung :) hangisi

Başlatan teknikelektronikci, 11 Eylül 2011, 23:29:49

teknikelektronikci

Merhaba arkadaslar sohbet bölümündede belirtigim gibi tablet arayisi icindeyim ipad lere nedense kanim isinmadi samsung deseniz usb icin adapter lazim su an acer iconia a501 düsünüyorum forumumuzda tablet pc kullananlar varsa tecrübelerini paylasirsa memnun olurum özelikle acer laptop kullananlar memnunlarmi ?

sohbetden alintilar:

Alıntı YapAnalyzer: @teknikelektronikçi: Apple fan boyluğu gibi görme ancak ipad 2 kullanmadan da karar verme derim. En azından usb için fikrin değişecektir. Artı, 3rd party yazılımlarla flash izleyebiliyorsun, yazılım olayı nihayetinde

Alıntı Yapteknikelektronikci: hocam sorun su ki bana usb lazim ve buda ipad de yok ikincisi flash destegi yok ama aranan kan bulundu acer iconia A501 3g+wifi ay sonu aliyorum :D

Alıntı Yapteknikelektronikci: hocam ipad düsünmüyorum onun haricinde tavsiye edeceginiz varmi ?

bunalmis ve analyzer üstadlar ipad2 öneriyorlar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

leblebitozu

Kadir Can(16F84)

Eğer Mac'in varsa iPad almalısın.
Mac'in yoksa Android daha faydalı olur.

erhanmete

3. android tabletimi kullanıyorum. ipad ekranı dışında bana hiç cazip gelmedi şimdiye kadar.
telekomdan motorola xoom alabilirsin. data hattı da takdın mı gayet iyi oluyor.

yamak

bymrz

Eğer windowsta geliştirilmiş uygulamaları çalıştırsın diyorsan, biraz bekle, şuan mevcut olan ve ilerde daha da artacak olan windows7 işletim sistemli tabletlerden al.

Kendim yazılım geliştireceğim, vs diyorsan Android alabilirsin.

Mümkünse tabletinde GSM özelliği de mevcut olsun(iyi markaların bu özellikte fazla modeli yok)

İşlemcisi 1GHz in altında olmasın.

SSD kapasitesi 16GB ve üstü olsun(mümkünse 32)...

Ram'i de uygun aralıkta olmalı.

Hafif olmalı...

Batarya süresi uzun olmalı...

Dock Station' u olan bir model olmalı.

Ekran zaten multitouch olacak illa.

Ekran özelliği olarak AMOLED gayet başarılı...

Kasası sağlam olmalı...

Mümkünse USB Klavye Mouse, vs bağlanabilmeli.

Wifi olmazsa olmazı...

bölye gider işte...

Analyzer

Selam,

Evet sohbet kısmında bahsettiğim üzere ipad 2 kullanıyorum. Güzel cihaz, en önemlisi yazılım desteği çok fazla. Teknik işlerden ziyade, dünyevi işlerim için çok yararını gördüm. Fuarlarda artık kağıt kalem kullanmıyorum, notlarım kaybolmuyor. Maillerimde zaten sıkıntı yok. Hız konusunda gayet başarılı. 3D ve 2D çizimlerin sunumunda başarılı. Facetime uygulaması başarılı. Ayrıca iş ortamında prestij sağlıyor.
Tabi bunun yanında, bir bilgisayarın yerini tablet pc'nin şu an için tutacağını sanmıyorum. Laptopları oldum olası sevmedim ve hep yetersiz buldum. (Yeterli olanları da gereksiz pahalı ve ağır buldum) Tablet'in ne iş için kullanılacağı önemli. Bir tabletle iş geliştirme üzerine çalışmam, ana bilgisayarım olmaz, sadece destekleyici cihaz olur benim nazarımda. Onun haricinde 3D çizim için "sağlam" bir masaüstünü hep hazır tutarım.
Kullanım amacınız üzerinden konuşalım bence.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

z

IPAD dışındaki tabletlerde merak ettiğim bir konu var. Hiç kurcalama fırsatım olmadı.

Tabletin power tuşuna bastığınızda sistem ne kadar zamanda hazır hale geliyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

PDF dökümanları dergileri nasıl gösteriyor acaba bu cihazlar...
Hep bunu merak etmişimdir.

Burak B

Windows 8 gelene kadar iPad 2 ler oldukça iyiler. Windows 8'i bekliyorum açıkcası.

@Allegro, iPad 2' ler için konuşmam gerekirse çok güzel gösteriyor. Kitap okur gibi sayfa sayfa çeviriyorsun. :) Tabi bu birazda yüklü uygulamalar ile alakalı.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

z

Ipadi tek alış amacım pdf okumaktı. Pdf konusunda güzel. Fakat okurken sızar kalırım diye yatakta ipad kullanmaya cesaret edemiyorum.

Pdf okuma konusunda Amazon Kindle'ı hep merak etmişimdir. Bunun ekranı asetat gibi bir şey. Fakat istediğimiz pdf dokumanı yükleyemiyoruz diye biliyorum.

Eğer gerçekten böyleyse acaba hacklenebilirmi? Büyük olasılıkla arm işlemcisi vardır.

Edit:

Hemde ARM'ın alası varmış.

Introductory price $399
Operating system Linux 2.6.26
Power 3.7 V, 1750 mAh lithium polymer, BA1001 model
CPU Freescale 532 MHz, ARM-11
Storage capacity (total/user available) 256 MB/180 MB (original) or 2 GB/1.4 GB (Kindle 2) or 4 GB/3 GB (Kindle 3) or 4 GB/3.3 GB (Kindle DX) internal flash memory
Memory 256 MB (Kindle 3)
Display 6 in diagonal,
3.6 in (91 mm) × 4.8 in (122 mm),
600 × 800 pixels or 0.48 megapixels,
167 ppi density,
4-level grayscale (original)
or 16-level grayscale (Kindle 2 and 3)
electronic paper
9.7" (246 mm) diagonal, 1200 x 824 pixel, 150 ppi (Kindle DX)
Input USB 2.0 port (micro-B connector),
SD card (original model only),
3.5 mm stereo headphone jack
built-in stereo speakers,
AC power adapter jack
Connectivity Amazon Whispernet using EVDO/CDMA AnyDATA wireless modem (selected models),
802.11bg Wi-Fi (Kindle 3)
Dimensions 8.0 × 5.3 × 0.8 in (203 × 135 × 20.3 mm) (original)
8.0 × 5.3 × 0.36 in (203 × 135 × 9.14 mm) (Kindle 2)
7.5 × 4.8 × 0.34 in (190 × 123 × 8.51 mm) (Kindle 3)
10.4 x 7.2 x 0.38 in (264 x 183 x 9.65 mm) (Kindle DX 2)
Weight 10.2 oz (290 g) (Kindle 1 & 2)
8.7 oz (247 g) (Kindle 3)
8.5 oz (241 g) (Kindle 3 Wi-Fi only)
18.9 oz (540 g) (Kindle DX 2)

Burak B

Kindle E-Ink kullanıyor olması lazım. Motorolanın böyle garip bir ekranı olan telefonu vardı . Kağıt gibi bir ekrandı.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

z

teknikelektronikci

Merhaba :)

tablet pc yi yurt disindan alacagim icin fiyat konusudna biraz esnekim amacim aöf derslerini tabletden takip edip pdf leri okumak videolari izlemek onun haricinde iphone4 üm rahat yetiyor bana analyzer hocam cok haklisiniz bende apple in üstün stabilitesine hayranim cünkü iphone ve mac kullanyiorum ama bazi seylerde eliniz kolunuz bagli o yüzden hic kanim isinimadi gitti ipadlere birazdan gidip ipad2 yi inceleyecegim :)

bunlamis hocam acilma süresi 1 saniye bile sürmyüor ipad den farksiz

alone_lover hocam dediginiz gibi bende mause klavye baglanabilen istyiorum bence faydali bir özelik

hani simdilik  acer icone a501 en cazip gibi gözüküyor ama bazen kendime sormuyor değilim niye tablet almali veya laptopun yerini tutarmi ?

en azindan kendi düsüncem o0llarak laptoplarda en fazla 4 saat (mac) laptopda 3 saat sarz süreniz var ayrica isinma derdi ve boyut sorunu öteki türlü tablet pc de bu gibi sıkıntılar yok mesela yataga uzanip cok güzel film izlenebilir veya salonda tv karsisinda ayni anda surf yapilabilinir diye düsünüyorum yolda giderken (trende orobüsde metroda) laptopu herkezin ortasinda cikarip notlariniza bakmak abez kacabilir ama tablet pc aynen cep telefonu gibi ollabilir diye düsünyüorum biraz kafam karisik :D mesela analyzer hocam faydalarini yazmis gayet ho$ güzel peki bunalmis hocam size ne gibi faydasi olyuor yada kullanan veya almak istyeneler varsa niye almak isterler
kisaca niye tablet pc almaliyiz?
bu arada bunalmis hocam az cok sebebini yazmis :)

bytemaster hocam windows 8 gelecekmiki ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: erhanmete - 12 Eylül 2011, 09:16:29
3. android tabletimi kullanıyorum. ipad ekranı dışında bana hiç cazip gelmedi şimdiye kadar.
telekomdan motorola xoom alabilirsin. data hattı da takdın mı gayet iyi oluyor.

hocam hangi tabletleri kullandiniz bu zamana kadar?