PLC programlama

Başlatan ucanturk, 01 Aralık 2002, 13:52:20

ucanturk

:roll:

Arkadaşlar PLC ler ile ilgileniyormusunuz? Aranızda Siemens S5 programına

sahip kişiler var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

diablo

Dostum o programi bende uzun süredir ariyorum.Lakin elde

var 0.Zaten bulursam boyutu ne olursa olsun mutlaka sitede yayinliycam.

aster

s5 kırılmışı vardı birgün birine verdim gelmedi yedegide

yoktu(zaten kimse kullanmıyor eski oldugu için)manuelleri duruyor
s7 nin kırılmışı biryerlerde olması lazım bulunca

gönderim
simatic  s7-200 logo
logo soft comfort v1.0
simatic s7-300 şu an kullanılan
fakat kırılmışını

kullansanda özel kabloları var sorun oluyor
kartal siemensten demolarını alabilirsiniz

aster

:arrow: Aslında plc işiyle yeni

ugraşacaklara
Matsushita nın NAIS micro plc sini tavsiye ederim bir ara yazılımı bedava
veriyorlardı yani siemens gibi

yazılımı saklama yok
(siemenste bir parca lazım olsa stokta yok 4 hafta bekle vs gibi oluyor)
lcd ekranlar anolog girişler

eviriciler kombinasyonlar daha kullanılışlı
ulaşım adresi www.ozdisan.com

byka

dostum aradıgın s5 in orjnal programı mı yoksa

similasyonumu
PLC Similasyon programı S7  download bolumundeki bu dosya şimdilik işinize yararmı
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

passwordc

Slm. Ben PLC programlama üzerine

çalışıyorum. İsteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Yanlız SIEMENS S7 serisi PLC ve Operator Panelleri kullanıyorum.  

Siemens s7-300 ve 400 için simulator program satmakta. Bu program ve crack dosyası elimde var. Normal bir PLC ile

yapabilceklerinizi yapabiliyorsunuz (Bİr projemi simulatorde yapmıştım). Tek problem ProfiBus gibi haberleşmeleri simule

edememeniz. Ama DP haberleşmeleri gözleyebilirsini. Tekproblem elinizde Siemens SIMATIC MANAGER programının olması

gerekmekte....

diablo

passwordc elindeki programin boyutu çok büyük değilse

maille bana yollarmisin.
diablo@picproje.com

james

picproje bence artık upload bölümü üyeler için aktif

olmalı.hem sizinde yükünüz hafifler
ARAMIYORUM , BULUYORUM

diot

siemens in s7 ve diğerleri için programlar izmirde  

kırık olarak satılıyor..

ama yerini bilmiyorum.. izmirden elinde çanta ile program satan biri gelmişti onda

gördüm..

eğer bulursam adresini yazarım..

passwordc

Arkadaşlar SIMATIC MANAGER

programının boyutu oldukça büyük. Fakat S7-SIM programı (Simatic Manager için simulatör) yaklaşık 5~10 Mb gibi birşey...

Fakat S7-SIM Simatic Manager olmadan bi işe yaramaz... Satılan programda sadece simulatör ve crack içeriyor. Crack siemens e

ait hemen hemen bütün programlarında işe yarıyor. WinCC, ProfiBUS, TCP-IP gibi protokolleride kırıyor.

diablo

Bu programi peki nerde bulabiliriz dostum.Su cd

satanlardan bulabilirmiyiz bu programi.

passwordc

Programın temini oldukça güç. Bildiğim kadarıyla oldukça

pahalı (7000~8000$ gibi). Ve lisans problemi çıkıyor. Benim yaptığım araştırmaya göre bu program tezgaha düşmemiş.[/img]

aster

Arkadaşlar daha önce de dediğim gibi kullanan bilir PLC de

siemens bir markadır
ama bir modül,ekran, ya bir koaksiyel bildigimiz rg58 kablo (ama biraz farklı) için
şu stokta yok dene

biliyor tabi simko tarafından
Simatic normalde 20.000 DM fiyata yazılımı sana bir 486 diz üstüne montelenmiş
ama

genede dongle konmuş bir aletle satıyor SCADA yazılımını zaten hiç sorma
genede özel kablolarla donanmış olarak

tabiii
hala çok istiyormusun ?.....

passwordc

Bilindiği üzere Türkiye' deSiemens yüksek bir

yüzdeyle pazara hakim. ikinci sırada Honeywell' in DCS (Distribute Control System) leri kullanılmaktadır (Genelde

kojenarasyon' da). Benim görüşüm (piyasada bu konu ile çalışacak olanlar için) Siemens PLC ler üzerine çalışmalar yapmaları.

Aster' in dediği gibi malzeme bir problem. Genelde bir analog input kartı istediğinizde 4~6 hafta cevabını alıyorsunuz. Ve

SCADA için kullanılar PCI (ProfiBus, DP, TCP-IP gibi) kartlar oldukça pahallı. PG olarak ise siemense bağlı kalmayabilirsiniz

(sadece notebook için). Herhangi bir notebook üzerine yine Siemensten alacağınız PCMCI kartıyla bu işi halledebiliyorsunuz (benim

enson hatırladığım kartın fiyatı 500~700 EU arasındaydı). İlgilenenler için söyliyeyim S7-200 için kullanılan MicroWin

programını boarda göndereceğim.

Hepinizin Ramazan bayramı kutlu olsun.  İyi çalışmalar.....

passwordc

Bilindiği üzere Türkiye' deSiemens yüksek bir

yüzdeyle pazara hakim. ikinci sırada Honeywell' in DCS (Distribute Control System) leri kullanılmaktadır (Genelde

kojenarasyon' da). Benim görüşüm (piyasada bu konu ile çalışacak olanlar için) Siemens PLC ler üzerine çalışmalar yapmaları.

Aster' in dediği gibi malzeme bir problem. Genelde bir analog input kartı istediğinizde 4~6 hafta cevabını alıyorsunuz. Ve

SCADA için kullanılar PCI (ProfiBus, DP, TCP-IP gibi) kartlar oldukça pahallı. PG olarak ise siemense bağlı kalmayabilirsiniz

(sadece notebook için). Herhangi bir notebook üzerine yine Siemensten alacağınız PCMCI kartıyla bu işi halledebiliyorsunuz (benim

enson hatırladığım kartın fiyatı 500~700 EU arasındaydı). İlgilenenler için söyliyeyim S7-200 için kullanılan MicroWin

programını boarda göndereceğim.

Hepinizin Ramazan bayramı kutlu olsun.  İyi çalışmalar.....