usb bellek ile usb klavye arasındaki haberleşme farkı!!!

Başlatan gambit1244, 21 Eylül 2011, 17:49:15

gambit1244

merhaba arkadaşlar yeni logic analyzer cihazım geldi ve heycanla denemeler yapıyordum
hemen bitane usb izleme kartı yaptım  erkek usb ve dişi usb arasına 4 tane pin koydum ve haberleşmeyi paralel olarak izlemek için ucunu pc ye arkasınada klavyeyi taktım

sonnra 4 usb pininin gnd olanı logic in gnd sine data+ ve data - sinide 1. ve 2. kanala taktım 1 ve 2. kanaldan veri gayet net geliyor klavyede ve mouse da..

fakat aynı işlemi usb bellege yaptıgımda ekranda hiçbişey olmamış gibi oluyor özellikle kayıt anında usb içine data yazdım ve datayı pc ye kopyaladım ama sonuç yok usb bellekteki hiçbi datayı okuyamadım bunun mantığını bilen bi arkadaş varmıdır acaba boyle bi işle ugraşan varmı forumda
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

t2

USB sinyallerini bu şekilde anlamak zordur. USB bellek muhtemelen High speed yani 480Mbit/sn hızında haberleştiğinden  senin logic analyzer hızı buna yetmemiştir. Klavye veya fare genelde High speed  olmaz. Onları bu yüzden görebilmişsindir.

USB sinyallerini paketlerini kolayca yakalamak için USBlyser programını tavsiye ederim. Hiç bir cihaza ihtiyaç yok.

gambit1244

cok mantıklı :D logic analyzerin kapasitesi 25 mhz iken en fazla 5 10 mbt hızı yakalayabilir 480 nerde :))
cok sagolun hocam konu çozülmüştür bazen kendimden utanıyorum
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.