to-220 soğutucu

Başlatan a.zorba, 23 Eylül 2011, 11:58:16

a.zorba

50-100 adet arası bol yapraklı genişçe  to-220 kılıf için  soğutucuya ihtiyacım var.

40-50w gücündeki yükü fansız sürmemiz gerekiyor.

yutiçinde online alabilecegim bir yer varmı ? aşagıda ki gibi  olursa daha iyi olur .

http://search.digikey.com/scripts/DkSearch/dksus.dll?Detail&name=RA-T2X-64E-ND
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

t2

Online kısmını bilemeyeceğim ama değişmediyse Türkiyedeki tek soğutucu imalatçısı buymuş:
http://www.armaltd.com/urunlergroup.asp

Alıntı Yapİmes Sanayi Sitesi Karşısı 1.Başer Sokak No:37-39 Y.Dudullu / İSTANBUL
Tel: 0216 466 74 10 - 5 Hat
Tel: 0216 415 24 16 - 3 Hat
Fax:0216 415 24 19
www.armaltd.com
arma@armaltd.com

picmanya

envayi çeşit siyah eloksal kaplı alüminyum soğutucu çeşitleri var.
bu soğutucular kesit resim ve ölçüleri ile seçime sonulur.
daha sonra boy olarak kesilip kullanılır.
imalat metaryeli olarak yumuşak ve sert alüminyum kullanılır.
diş çekme ve mukavemet açısından sert alüminyum tercih edilir. en az 6000 serisi iyi bir tercihtir. 9000 serisi en pahalı olanıdır.
5000 serisi yumuşak olanıdır.
adetli ve ağırlıklı kullanımda, kg. fiyatı 6TL. den başlar. alüminyumun öz kütle çarpanı 2,65 civarıdır. sertlikle biraz değişir.
boyları exturuder kalıpdan çekildiğinden 3-6-12 metre olarak imal edilir genelde 3 ve 6 metre stoklardadır.
minimum 200kg. alacak olduktan sonra alınamayacak kesitde alüminyum soğutucu yoktur. 200kg. için stokda yoksada imal ediyorlar. yeterki katalogdan seçim yapılsın. kataloglarda olanların kalıpları rafda hazırda bulunuyor.

şekilli kesit - eloksal kaplama ve fazla kg. derdi çekmek istemeyende benim gibi kütle halinde sert alüminyum kullanır.
tecrübe ile sabittir. soğutmada eksiği görülmez. görülsede freze çakısında, soğutucu üstü soğuma yüzey alanını arttırmak için,
kanatçıklar yapılabilir. ben bu zamana kadar buna gerek duymadım. yada piyasada hazırda satılan orjinal soğutucu modellerle idare edilir.