küçük kumanda için buton ve şapkası

Başlatan vatandas30, 25 Eylül 2011, 15:06:10

vatandas30

arkadaşlar
rf küçük kumanda yapıyorum. hazır satılan kumanda kutularına 23A pil kullandığım için devreyi sığdıramıyorum. altınkayanın kutularından uyduruyorum. yalnız buton konusunda sıkıntı çekiyorum. 12x12 tactile butonların şapkaları bulunuyor, ancak çok yer kaplıyor ve gövde kalınlığı kutuyla plaket arasındaki boşluğa (kutuda hazır plaket yüksekliği var) sığmıyor. 6x6 tactile buton tam oluyor, fakat bu butonlarında şapkalarını bulamıyorum. bluemavi de resimleri var ama stokta yok. kendi malzemecimde konya sokakta bulamadığını söyledi. siz ne önerirsiniz?

stlg

Kutunun ust tarafına 6x6 tact butonların ucları gecebilecek kadar delikler ac ,kutunun ust yuzeyinden bir kac mm yukarı dogru cıksınlar ,en ustte bilgisayar yazıcısından cıkaracagın renkli ,uzerinde buton desenleri cizili, kagıtları pvc kaplattır, pvc nin alt yuzeyine cift taraflı bant yapıstır ,buton uclarına gelen yerleri falcata yardımıyla kaldır ve kutunun uzerine yapıstır, dokunmatik bir gorunum kazandırmıs olursun umarım anlatabilmisimdir
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

vatandas30

butonların uçları pvc den çıkmayacak, pvc biraz o kısımlarda tümsek olacak sanırım değil mi? aslında güzel bir fikir. bir denemek lazım. lakin adet çok olduğunda uğraştırır. pvc kaplatması vs.

mcan

Adetli yaptırcaksan ,aynı işlemi  membran yapan yerlere  yaptırt .Sadece iletken katmanı yapmayacaklar.Gerisi pvc kaplattığın gibi aynı olacak.

vatandas30

membran ne oluyor? kimler yapar? açıklayabilir misiniz?

mcan

membran bu gibi tuşlara- tuştakımlarına deniyor,
Kimler yapar reklam olabilir ama google'a " membran tuş takımı" yaz gelen linkleri incele, senin istediğin membran tuş takımının sadece üst kısmı yani iletken, ayırıcı vs. katmanlar olmayacak.

yildizelektronik

Benim bildiğim o resimdekiler "leksan" olarak geçiyor.Membran kelimesini ilk defa sizden duydum ama öyle de deniyor olabilir.
Arama yaparken leksan diye de aratabilirsiniz.

bigbey

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 25 Eylül 2011, 16:57:49
Benim bildiğim o resimdekiler "leksan" olarak geçiyor.Membran kelimesini ilk defa sizden duydum ama öyle de deniyor olabilir.
Bu tip buton sistemine Membrane Switch veya leksan etiket deniliyor.
TA6R

vatandas30

arkadaşlar.
bir müddet internetten uzaktım bakamadım. ama verdiğiniz bilgiler çok makbule geçti. teşekkür ederim.