Dünyanın en küçük 32 bit arm denetleyicisi Lpc1102, pcb yaptırılabilir mi?

Başlatan Erhan YILMAZ, 27 Eylül 2011, 00:19:26

mozkan87

VFR

Bu işlemciden bana da gönderdiler. Eğer baskı devre yaptırırsanız ben de almak isterim 1 tane.

gevv

@mozkan87  teşekkürler

zar zor üç adet sağlam çıkartabildim   üçüde erhan kardeşime gidecek isterse fazla olanı ihtiyacı olana iletir  beni karıştırmayın :)

aslında sorun yaşamazdım ama zaten gidici olan laminatörüm iyice tırladı yarı yolda bırtaktı mekaniği elle çalıştırmak zorunda kaldım dişliler sürekli atıyor çevirmekten parmaklarım aşındı   

sorunu bulup laminatörü onarana kadar benden iş çıkmaz   yoksa aklımda 5...6   tane fazladan basıp dağıtmak vardı  :(

hosting images

hosting images

resimde görünen 3 kart kısa devre ve bağlantı testlerini geçti  pad arasındaki yolların bazılarında kısa devre vardı oda benim asitten erken çıkatmamdan oldu o sorunuda neşter ile çözdüm

mozkan87

Hocam elinize sağlık çok güzel olmuşlar. Bende ütü ile denemek için bastım ama aside atmadım.

gevv

evet hocam  laminatörün yaptıklarına göre oldukca iyi oldular :)

kantirici

Alıntı yapılan: gevv - 01 Ekim 2011, 19:58:48
  üçüde erhan kardeşime gidecek isterse fazla olanı ihtiyacı olana iletir  beni karıştırmayın :)

gevv hocam güzel çalışma olmuş ellerinze saglık.

Erhan hocam eğer işinizi hallettikten sonra elinizde kalırsa pcblerden birine talibim.

@mozkan87 hocam siz herhalde ütüleme ile yapacaksınız.Olumlu sonuç alırsanız kullandıgınız yöntemi belirtirseniz bende denemek istiyorum.Teşekkürler.

Erhan YILMAZ

Burhan abi eline koluna sağlık çok güzel görünüyolar. Laminatör makinasının bu kadar iyi iş çıkardığını bilmiyordum. Laminatör almayı düşünmeye başladım. :) Abi 3. pcbyi zaten konunun başında kantirici arkadaş istemişti. Ona gönderelim istersen? Bu arada abi lehimleme işlemini üflemeli havya ile halledebilir miyiz? Pcb kaplamasız olduğu için sorun çıkar mı?

mozkan87

Asite attım kartı ama pek iyi olduğunu söyleyemem. Bir tanesi sorunsuz diğerinde ise bir tane kopukluk ve kısa devre var. Belki birkaç denem ile daha iyi sonuç alınabilir. Aşağıda fotograf ekliyorum. Benim sorunum yolların birbirine geçmesi oldu. Kart yapılsa bile solder resist olmadan bga bir entegreyi lehimlemek beceri ister. Kolay gelsin.

free image hosting

gevv

@tamirci_erhan   sadece pcb üzerinde pedleri hafif lehimlemek yeterli olur ama kabarcık olarak değil sadece kaplama olsun yeter   entegre üzerinde hazır topaklar var ısıtınca kart ile bütünleşir

@mozkan87  evet 2..3 derken daha iyi oluyor   

Erhan YILMAZ

Abi krem flux sürüp direk entegreyi üstüne yerleştirip ısıtsak olmaz mı? Padleri lehimlersek yollara da lehim gidebilir sıkıntı olmasın?

gevv

evet o riskte var  sen bilirsin kardeş  duruma göre ölçer biçersin :) ama  topaklarda yetebilir belki kaplamaya gerek kalmaz

Erhan YILMAZ

muhittin_kaplan

örümcek montaj yap.
malzemeyi ters yapıştır. açıktakalan pinleri u şeklinde bükdüğün tellerle pcb ye lehimle.
Çok ilkel ama bazen işe yarıyor.

Erhan YILMAZ

Hocam denetleyicinin toplam yüzeyi 5mm2.  Padlere havyayı değdirmek bile mesele. :)

Erhan YILMAZ