Dünyanın en küçük 32 bit arm denetleyicisi Lpc1102, pcb yaptırılabilir mi?

Başlatan Erhan YILMAZ, 27 Eylül 2011, 00:19:26

Erhan YILMAZ

Bi ara Nxp'nin etkinlikleri kapsamında bana da Lpc1102 gönderdiler. Denetleyiciler gerçekten çok küçük. İnternette gezindim ama herhangi bi soketine v.s. rastlamadım. Fazla pahalıya kaçmadan denemek için pinlerini dışarı çekebileceğimizi bir pcb yaptırabilir miyiz bu canavara? Yada hazır bişeyler bulabilir miyiz?

http://www.nxp.com/documents/data_sheet/LPC1102.pdf

gevv

hocam bulamazsan senin için ben yaparım :)  baskı devreyi çiz yeter :)

Erhan YILMAZ

Sözü aldım çizer gönderirim pcbyi. :) Canavarın boyutları bayağı küçük ama, bacakları arası yarım milim :)

gevv

sıcak haya yoksa ya da limleme çok uğraştıracaksa çipide gönder yapmışken onuda lehimleyelim :)

kantirici

gevv hocam yüzsüzlük olacak ama elin degmişken üretim maliyetiyle birlikte aradan bir tanede benim için çıkarabilirmisin acaba? ;D

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: gerbay - 27 Eylül 2011, 00:42:06
hocam lpc1343 bile bunun farnell fiyatından daha ucuza bulunabiliyor. bunda pek bir peripheral vs. yok ki, ben şahsen bir canavarlığını göremedim. bunu nerede kullanmayı düşünüyorsun?

aslında uygun fiyata çok daha iyi stm32 ler de var

Hocam bi yerde kullanacağımdan değil. Dediğim gibi bana da göndermişler. Dünyanın en küçük denetleyicisi denilince hoşuma gitti. Çalıştırıp bi led yakıp söndürsem yeter.:) Fiyatına baktım bence de pek uygun değil.

MC_Skywalker

Bir tanecikte bende var öyle bir köşede duruyor.  Neyapsam diye kara kara düşünüyordum.
aslında smd rgb led ile mnink bir masa üstü lambacık yapılabilir boşta durmasındansa

gevv

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 27 Eylül 2011, 00:38:05
Eksik olma abi. :)

önemli değil kardeş  sağ olasın  çok katkın oluyor  sayende bir çok kişi bilgileniyor benimde katkım olsun isterim 

gevv

@erhan kardeşimin gönderdiği ares çizimini kullanamadım ares ince yolları kağıda aktarmadı  programda bug var :) 

sprint layout ile yeniden çizdim fakat çıktıda hata yapıyor pedlerin arasından geçen 0.10mm yolu pede doğru kaçırıyor 

yinede sprintlayout çıktısını bastım 0.10mm yollar çıktı diğerleri zaten 0.20mm onlarda tamam fakat kaçırma olayı yüzünden kısa devreler oldu onlarıda temizleyemedim

image hosting

özetle  yukarıdaki çizimi  profosyonel bir program (orcad, protel) ile çizecek bir gönüllü aranıyor :) 

mozkan87

Altium ile çizdiğim PCB'nin pdf'si aşağıdaki linkte. Bastıktan sonra PCB'nin bir resmini paylaşırsanız sevinirim. Kolay gelsin.
http://www.4shared.com/document/FQai_K4d/Composite_Drawing.html

Erol YILMAZ

Sprint layout kaçırmıyor o baskıyı, Muhtemelen Yazıcıdan kaynaklanıyor, Çözünürlüğü yetmiyor.
en az 1200 dpi ile basılması lazım.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 27 Eylül 2011, 08:50:04
Bir tanecikte bende var öyle bir köşede duruyor.  Neyapsam diye kara kara düşünüyordum.
aslında smd rgb led ile mnink bir masa üstü lambacık yapılabilir boşta durmasındansa

konu ile alakasi yok ama
hocam d300 makinan varmis güzel makina ayrica objektiflerde yakiyor sanirim full frame di
sormais ayip ne i$de kullaniyorsunuz ? bende d90 var kisa sürede ya iyi objektif yada komple set halinde degistirmeyi düsünüyorum tecrübelerinizi p.m ile (veya kisaca burada deginebilirmisiniz ?)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

gevv

Alıntı yapılan: mozkan87 - 01 Ekim 2011, 07:38:38
Altium ile çizdiğim PCB'nin pdf'si aşağıdaki linkte. Bastıktan sonra PCB'nin bir resmini paylaşırsanız sevinirim. Kolay gelsin.
http://www.4shared.com/document/FQai_K4d/Composite_Drawing.html

teşekkürler hocam   ama ufak bir sorun var  2 tanesi haric diğerlerinde pedlerin arasından geçen yollar tam ortadan geçmiyor onlarıda düzeltebilirseniz  baskıya geçeceğim

@Allegro  evet 1200dpi basıyorum ama kaçırıyor :)  programda yol tam ortalanmış görünüyor basınca böyle bir sorun oluyor

JKramer

@gevv

Sprint Layout'da çizdiğiniz dosyayı gönderir misiniz? Benim yazıcıdan çıkarmayı deneyeyim bir de, merak ettim :).