Adobe Flash Player veya Shockwave player BUG !!

Başlatan Saruman, 02 Ekim 2011, 23:43:33

Saruman

Son zamanlarda laptop bilgisayarım ( Intel Pentium M 1.7 GHz, 1 GB ram ) Firefox veya Internet Explorer aracılığıyla Youtube'da video izlerken çok ısınıyordu,

thermal krem sürdüm durum yine aynı, PC %100 cpu kullanıyordu,makine overheat durumuna gelince

doğal olarak kapanıyordu. Araştırdım ve gördüm ki herkes aynı problemi yaşıyormuş,Flash Player ın donanım

ivmelendirmesiyle ilgili bir BUG'mış bu. Flash Player ve Adobe ActiveX i kaldırdım sorun düzeldi. Şimdi Chrome ile

ısınma sorunu olmadan babalar gibi geziyorum nette.

http://forums.adobe.com/message/2272238

Saruman

Yine ısınmalar başladı,flashplayer ı kaldırmak da sorunu çözmedi,o kadar matlab açıyorum, altium

açıyorum,proteus çalıştırıyorum donma yok ısınma yok, pc kasılmıyor ,ama ne zaman nette web tabanlı bir video

izlesem PC çok ısınıyor.

Daha önce bu durumla karşılaşan olmadı mı?

gevv

yakında güncelleme çıkar büyük ihtimal

fakat  firefoz ile daha çok kasılıyor

MC_Skywalker

64bit işletim siteminiz var ise 32 bit firefokus ve 32bit filaş player sıkıntı çıkartmakta.

2 saat önce sırf bunun sebep olduğu sitem takılmalarından dolayı işletim sitemini yeniden kurdum. şuan makina yaklaşı 70sn windowsu yüklemiş ve oturumu açmış oluyor. Formattan önce 120sn üzerindeydi. (8Gb ram Amd phenom II 6 core) 

Saruman

Hocam 8 gb ram ??? Size biz en iyisi farklı sorunlar bulalım boşverin 120 saniye konusunu =)

Eskiden bende böyle sorunlar olmazdı,bilgisayar yeni yeni yapmaya başladı.O kadar lost izlerdim bana mısın

demezdi.

@gevv hocam ben kaldırdım flash eklentilerini,şimdilik chrome ile idare etmeye çalışıyorum,cpu core temprature

yazılımı ile de takip ediyorum bazen 83-84 dereceleri görüyor işlemci. 90 dan sonra da kapatıyor zaten.

MC_Skywalker

Var var büyük bir sıkıntım var Blu-ray okuyucu-yazıcı aldım film izlemek istediğimde monitörümün Anolog girişli olmasından dolayı player programları (winDVD, PowerDVD) filmi oynatmıyor.  22" monitörümü değiştirmemi isitiyorlar.