sac kutu

Başlatan salim ALTIN, 15 Haziran 2004, 12:51:37

salim ALTIN

Merhaba.
Arkadaşlar isimler vererek bazı bilgiler sunacağım ama reklam niyeti ile değil. Yani çok kızdım aslında. İyi şeyler yapmaya çalışan firmalardan sizde yararlanın isterim.
Konu şu: Bir cihaz kutum var. Öyle çok küçük değil. 20 santime 30 santim gibi. Bu kutu 5 ayrı parçadan oluşuyor. Gövde ve kapak gibi. Bu kutuyu ben daha önce CNC saç işleme makinasında yaptırdım. Şimdi yeniden aynı kutu lazım oldu. Eski yaptırdığım firmaya gittim. Benden tanesine 50 $ istedi(yavuz pano). başka firma bir adedine 100$ istedi( Günok metal) ya para saymasını bilmiyorlar yada.... bazıları adetlerimi az buldu (30 adet yaptırıyorum) fiyat vermedi bile. 500 adet olsa imiş miş miş. Ya kardeşim ne oldu bu memlekete. iş hayatına yeni başlayanların hiç şansı yok o zaman.!!! Ben bu kutuyu lazerle kestirsem daha ucuz olur dedim. VEEEEE HAKLI ÇIKTIM. aşagıda bilgileri var bu firmayı buldum. Hiç bir yakın ilişkim yoktuuuurrr. Gidin böyle işleriniz olursa fiyat alın dostlar. Ayrıca panç ile sac işleme tavsiyeniz olursa sevinirim..

ERDEN LAZER LAZER KESİM ve METAL İSLEME SANAYİ

Adresi : E-5 SOĞANLIK SAPAĞI KARŞISI TÜRK PETROL ARKASI

TAVSATMAZ SANAYİ SİTESİ NO: 15  KARTAL

Posta Kodu :  

Telefon : 216-353 48 49, 216-353 80 49

Faks : 216-306 90 67

URL : http://www.erdenlazer.com

E-Posta : info@erdenlazer.com
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

salim ALTIN

Merhaba.
Bahsettiğim kutu için fiyatlar oluşmaya başladı.
Malzemesi 2mm sac :8.900.000 tl
lazer kesim             :14.000.000 tl
Büküm                    : ???3-4 milyon
Boya                      : ???3-4 milyon
serigrafi baskı          : 1.000.000.

Arkadaşlar kusura kalmayın ama karar verdim (anca farkına vardım geç oldu ama :lol: ) BİZİM MESLEK PARA KAZANMAK İÇİN YAPILMAZ.!!!!!!!!!
Buradaki fiyatlar piyasada bilinen imalatçılar arasınada en iyi fiyatlar. Arkadaş garantisi, servisi, geri dönüşü, malzeme hatası diye bir kaygısı olmayan sektördeki marjlara bakarmısınız. insaf ya buna 50$ veya 100$ isteyene ne diyelim........... ben dedim diyeceğimi siz buyrun... :evil:
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

aster

yerden göğe kadar haklısın, allahtan ben 10 sene önce farkına varıp
kilidi vurdum
ha bir de şu var bu işlem dürüst çalışanlar için böyledir
dalavere alavere olursa sorun olmaz küplerini doldurursun
arada yalakalık felanda olmalıki iş gelsin ama
200 milyona yaptırdığım trafoyu 40 milyona aynı kalitede yaptırınca
adam haliyle sapıtıyor demi  :lol:
geçen şöyle bişi oldu,
malzeme alıyoruz arkadaşlarla baktım 3 tane ondan 5 tane bundan diyorlar kızdım
100 er adetlik aldırdım  :P
sonuç 5 tane de aynı para 100 tane de aynı para ya geldi
ha bide satıcıları rekabete soktum ki deymeyin
@cozturk senlen çıksaydık alış verişe ne olurdu bilmem fiyatlar

cozturk

son kısmını anlamadım. ne demek istedin acaba? ben bazı kalemleri çok ucuza mı alıyorum yoksa pahalıyamı acep

cozturk

Başka çözüm: Sac alıp, kıvırıp kutuyu kendimiz yapmak. tabi onların yaptığını aratmayacak güzellikte olmalı. Ayrıca pano yapan yerlere ufak bir pano siparişi versek kutulardan daha ucuza gelebiliyor diye duymuştum. Motor kontrol devresi vb için özel kutuya ne kadar gerek var bilmiyorum. Hatta bazı firmalar daha da ileri gidip Döküm kutu yaptırıyor. Su geçirmez vb. olup gömme olarak firmanın ismi görünüyor.  peh peh peh... diğerleri ise yine su geçirmez "pano" tarzı başka bir kutu kullanıyor. fibeglass mıdır nedir? tabi bunlar başka bir sektör içindi. dış ortamda çalışan kablosuz anons sistemi . Anadolunun en ücra köşelerinde bile bulunan belediyelerde  bile var.  Kasabanın yolları toprak, fakat direklerin tepesine böyle pahalı anons cihazları takılmış. yoksa..

salim ALTIN

Merhaba
Dostlar o kutular kalıplama ve ısıl işlem gerektiren takviyeli polyesterdir.
0nlardan 1000 adet yaptırsam kalıp dahil 20 milyona çıkmaz ama 1000x20.000.000.=20.000.000.000 türk lirası eder. Bu yanlız kutusu.....
bilmem anlatabildimmi. :lol:
Ayrıca panç tezgahları nereye gitsem dolu. iş yok abi diyeni vururum. Kime çalışıyolar helal valla.

salim ALTIN

Merhaba.
Bu arada kart montajını dışarıda yaptıran varmı.? benim bir kartım var 16 cm ye 24 cm gibi boyutlarda ve üzerinde direnç diyot adetleride dahil 240 tane kadar malzeme var. Bunun montajına 80 adet için birim fiyat 30 $ dediler. Abi para sayma dersi nerede veriliyoo :lol:  dieri zor çünkü :lol:
istanbulda böyle 50 lik 100 lük miktarda montaj yapanlar varmı bildiğiniz.?

aster

dostum, KÖR TUTTUĞUNU ÖPÜYOR bu kadar basit
bu piyasa şeklini bizlere çakıp giden özalı burada anıyorum
dedim ya 5 malzeme de bir, 100 malzemede fiyat olarak
burdan çıkarın ne karlar ediliyor nasıl öpülüyoruz
ha bide malzeme de patates, artık mal
20 sene önce bile maplin dergisine bakınca her aradığını
sabit fiyata bulabiliyorduk, ama burda öyle değilki

DumrulBey

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.
Bu arada kart montajını dışarıda yaptıran varmı.? benim bir kartım var 16 cm ye 24 cm gibi boyutlarda ve üzerinde direnç diyot adetleride dahil 240 tane kadar malzeme var. Bunun montajına 80 adet için birim fiyat 30 $ dediler. Abi para sayma dersi nerede veriliyoo :lol:  dieri zor çünkü :lol:
istanbulda böyle 50 lik 100 lük miktarda montaj yapanlar varmı bildiğiniz.?
Dostum bu konuda yeni açıkladığım bir projem var. Destek olursanız hem iş veren, hem de emekçi kazanır. Kanaatimce kısa bir eğitim sürecinden sonra bu iş olur. Tek sorun lojistik hizmetler. Olayın detayı için aşağıdaki başlığı takip ediniz:

https://www.picproje.org/index.php/topic,19779#19779

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

salim ALTIN

merhaba.
Benim kutu hızlanlarda 20 dolara maloluyor. arayışa devam. Çinlilerle aynı fıyatlara maledicem azimliyim. :lol:

YARGICH

@Salim ALTIN

Hocam, arayışınız son buldu mu? Kutu olayında en son ne tür fiyat ve yöntemler buldunuz acaba. Bende lazer kesim düşünüyordum ama bükme boyama derken bununda fiyatı yükseliyormuş. Erden lazeri daha önce araştırmıştım ama daha fiyat almadan sizin yazınızı gördüm. Acaba düşük adetlerde yapıyorlar mı? Mesela prototip amaçlı 3-5 adet gibi.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

OG

Emin Elektrik var Dudullu taraflarında bir yerde. Tel: (216) 420 20 00

http://www.emin-elk.com.tr/

Fiyatları fena değil.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

YARGICH

@OG

Teşekkürler hocam, acaba az adetli yapıyorlar mı? Aslında merak ettiğim bu az adetli olmasının, bunu yapan şirkete getirdiği ekstra bir külfiyet var mı? Mesela PCB ciler gibi bi kuruluma tabi tutuluyo mu. Bu işin bir de kurulum ücreti var mı?

Teşekkürler, İyi Çalışmalar.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

Erol YILMAZ

Sadece bilgisayarda şekli açıyorlar ve saçı lazer tezgahına yerleştiriyorlar.
Başka birşey yok.
Yapmamalarının tek nedeni artık doymuş olup, para kazanmak istememeleridir.

İlave olarak bu tezgahlar bildigim kasarıyla süre hesabı ile çalışıyorlar.

OG

Alıntı yapılan: "YARGICH"acaba az adetli yapıyorlar mı? Aslında merak ettiğim bu az adetli olmasının, bunu yapan şirkete getirdiği ekstra bir külfiyet var mı? Mesela PCB ciler gibi bi kuruluma tabi tutuluyo mu. Bu işin bir de kurulum ücreti var mı?.
Biz 110-120 adetler olarak 2 ayrı zamanda 2 ayrı parti yaptırdık. 120 adet onlar için az adet ama yapmayız gibi bir söz, tavır, ima görmedik. Kutu aşağı yukarı masaüstü telefon makinaları kadar bir şeydi. 5 Euro fiyata yapıldı. Kutudaki ayrıntılar fiyatı etkileyecektir muhakkak.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.