İphone 4s HAyırlı Uğurlu Olsun.

Başlatan since1990, 05 Ekim 2011, 13:59:06

since1990

8mp kamera, 2 çekirdek 1ghz A5 işlemci, vs vs.

ve işte ios 5
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

emrahmrcn

Zannederim asıl ilgi çeken kısmı yapay zeka. Siri adı verdikleri ses tanıma sistemi, önceden kaydedilmiş komutlarla değil tamamen doğal şekilde komut alabiliyor. İleride her cihaza bunu görebiliriz.
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

since1990

Evet, umarım görüldüğü kadar iyidir. youtubede onunda tanıtımı vardı ama genel olarak bunları ekledim.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

CoşkuN

Alıntı yapılan: emrahmrcn - 05 Ekim 2011, 14:27:07
Zannederim asıl ilgi çeken kısmı yapay zeka. Siri adı verdikleri ses tanıma sistemi, önceden kaydedilmiş komutlarla değil tamamen doğal şekilde komut alabiliyor. İleride her cihaza bunu görebiliriz.

Ses tanıma olayı Android işletim sisteminde zaten yok muydu?
Videonun tarihine dikkat edelim:

Seckin ALAN

ses tanıma işlemini ben xpde gerçekleştirmiştim.
olay OS ile alakalı değil yani.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

CoşkuN

Ses tanıma yeni bir olay değil zaten. Android'de çok önceden olan bir özellik ayrıca. Ama Apple sanki yepyeni birşey yapmış gibi sunuluyor.

Erol YILMAZ

Şu anda tepki alıyorlar,
Beklenen 4S değil 5 idi...
Fakat hazır olmadıkları için rezil olmak ta istemediler Samsung a fln.

CoşkuN

Dünya cep telefonu çöplüğüne dönme yolunda hızla ilerliyor...

Erol YILMAZ

katılıyorum,

Bu kadar yüksek teknolojinin bu kadar boş amaçlarla kullanılması çok büyük bir savurganlık gibi geliyor...

CoşkuN

Hayır iPhone 5 olunca iPhone 4 ile yapılamayan neler yapılabilecek? Hangi atılımları gerçekleştirecek insanlar?

Erol YILMAZ

iphone 4 ile ne yaptılar ki 5 ile yapsınlar :)

K46

Cep telefonu sektörüne yapılan yatırım ve ar-ge'nin üçte biri alternatif yakıt konusuna yapılsaydı, hafif bir aküyle 500-1000 km giden elektrikli araçları yollarda görmek hayal olmazdı sanırım.
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!

pea

2 çekirdek 1ghz işlemci koydular ama iPhone kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu her sene telefon değiştirir.Şu an için tek çekirdek 800mhz işlemcinin yavaş kaldığı bir uygulama göremedim ben , yeni iPhone gelene kadar çıkacağını da sanmıyorum.
Ayrıca iOS , Android'den daha sade bir sistem , altta çalışan uygulama sayısı daha az.Kullanıcıları da genelde multi-tasking'i sonuna kadar kullanan insanlar değil.

E o zaman bu 2 çekirdek işlemci ne işe yarayacak?(bu lafım 4 çekirdek 2ghz söylentileri olan Samsung için de kısmen geçerli)
Keşke bu zaman/maliyet kaybıyla başka şeyler yapsalar

gambit1244

23 yaşındayım gencim sosyalim facebook hesabım var vs vs
ama benim için en büyük ozellik müziktir ve hiç iphone um olsun istemedim

ben iphon ile değil i phone un içindeki ivme sensorü gyro arm  larla oynamayı tercih ederim

2008 de çıkan xpress music nokia 5310 favorim 3 4 kez denize girdim telefonla, 1 kezde küvete düştü küvette müzik dinlerken(aynı telefon)
4 senedir kullanıyorum  ses kalitesinde ve ses yüksekliğinde iphone 4 den daha iyi benim için telefonun amacıda bu

telefonun bi keresinde ekranı bozulmuştu hiç ekranda gorüntü yokken 3 ay kullandım okadar ezberlemişimki hiç zorluk çekmedim ekransız (mesajlar dışında :)
bence 1 milyar maaşı olan birinin 2 ay bi telefon için çalışması kerizlik.. sadece benim fikrim sakın kızmayın

kimse beni bi telefon için 60 gün çalıştırtamaz alan arkadaşlarıma acıyorum ama tercih meselesidir
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

since1990

herkes iphona olan nefretini dökmüş... Evet iphone 4 ten sonra 4s fuzuli olmuş. ama iphone beyler. Sizlerle tartışmayacağım ama eğer oturupta telefonunuza kendi uygulamanızı kendiniz yazmıyorsanız androidi iphona karşı savunmanız çok anlamsız. Tamamen sade ve saat gibi çalışan bir işletim sistemi.