MPLAB X'de ...function "XXX" redefined hatası

Başlatan Elektroemre, 09 Ekim 2011, 14:35:35

Elektroemre

Selamlar,

Güzel pazar günüm yine bu antin guntin derleyici saçmalıklarıyla geçiyor (sağol microchip!).
MPLAB X'de herhangi bir boş proje açıyorum. Sonra deneme.h ve deneme.c adında lib dosyası oluştuturuyorum.
c dosyasına  void emre(){} diye bir fonksiyon yazıyorum,
h dosyasına void emre();  prototipini tanımlıyorum
main.c içerisinde de çağırıyoeum. (yani her derleyivi ide de yaptığımız klasik işlem)  ama derleyici ısrarla;
...function "emre" redefined hatası veriyor. Redefine falan yok halbuki!

9.71a 9.81 ve 9.81 ile aynı hataları aldım bir türlü liblerimi adam akıllı algılayamıyor.
Bu sorunla karşılaşan çözümünü bilen var mı?

mozkan87

include ederken sadece deneme.h'i include ediyorsunuz değil mi hocam?

Elektroemre

Evet hocam. Zaten aynı dosyalar Hi-Tide kullanırken sorunsuz derleniyordu.
Hatta az önce Mplab'ın normalini indirip derledim, sorunsuzca derliyor. Mplabx'in pisliği.
Bu hatadan öncede picc.ini de bilmem nede ne bulunamadı vs. elli tane hatayla uğraştım. Zehir etti pazar günümü.
Yerin dibine batsım MPLAB X'i, final versiyonu çıkana kadar ellemem bir daha. Sağolsun Microchip Hi-Tide'nin elini kolunu kesip mahfetti, getirdi MPLAB X diye bir hıyarı koydu önümüze.

yamak

Normalde çalışması lazım ama belki #ifndef #endif makrolarını kullanırsanız kütüphanenizde düzelebilir.

Elektroemre

Onlarıda denedim ama maalesef aynı hatayı veriyor. Bıraktım bende şuan normal mplab ile devam ediyorum mecburen.

mozkan87

Hocam birde sadece deneme.c dosyasını include edip deneyebilir misiniz? Aynı sorun code vision avr'de başıma geldi. Header dosyasını include etmekten vageçip sadece .c dosyasını include ettim, çalışmıştı. Prototip tanımlamasını .c nin içinde yapıp veya hiç prototip tanımlaması yapmadan deneyin. Bir versiyonda illaki kabul etmesi lazım diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Elektroemre

Dediğin şekilde çözülebilir ancak, önceden yazdığım onlarca lib dosyasını bu şekilde yeniden düzenlemek işkence.
Artık yeni versiyonu gelene kadar bıraktım zaten mplab x i.