Bu projeye nasil bakarsiniz?

Başlatan bunalmis, 09 Ekim 2011, 15:35:56

SERRO EFE

Derslere bende katılacağım daha önceden stm32f103 ile biraz giriş yapmıştım.
Ama STM32F4DISCOVERY kiti gerçekten mcu özellikleri açısından cezbediyor insanı :)

MC_Skywalker

Bende katılacağım. Zira tekbaşına bir ilerleme kaydedemedim.

computerboy

Bunalmis hocam bu öncülüğü başlattığın için teşekkür ederim.

Türkiyede bağımsız olarak ARM öğrenmek isteyen çok ama öğreten yok artık ülkemizdede ticari uygulamaların haricinde  arm projeleri olmalı ve yaygınlaşmalı hatta MEB tarafından okullarında bu çıtaya geçmeleri teşvik edilmeli.

ehliseyf

Alım tarihi belli olduğunda durumum musait olursa bende 1 adet almak isterim.Tarih net bir şekilde belli olursa.
Code'm mu oturturum !

t2

Pakedi açıyoruz içinden kit çıkıyor. kablosu ve CDsi  . Cdyi takıp  içinden bedava olan veya sınırlı sürüm derleyici, debugger kuruyoruz. Cddeki örnekleri derlemeye başlıyoruz. Hepsi kit üzerinde sorunsuz çalışıyor. Sonra bu örneklerden gözümüze kestirdiğimiz birini alıp modifiye ederek kendi projelerimizi inşaa etmeye başlıyoruz.   Bence manzara bu şekilde olmalı. Böyle bir CD veya indirilebilecek hazır bir zip olsa almak lazım.  Yoksa kiti alıp diper kitlerimizin arasına atıp uzun zaman veya hiç bir zaman el sürmeyiz.  Çöp = Çöp+1 olur.

Saruman

ST'nin kendi online shopunda 11Euro olarak fiyatı gördüm,fakat o sayfayı bulamıyorum şuan.

Biraz farnell mouser arrow fiyatlarına baktım da zaten yine yaklaşık aynı,30 TL civarında geziyor fiyatlar.

Empa ya da EBV Elektronik ile görüşüp toplu alım yapalım derim.Fiyat konusunda belki indirim de olur.

Bu konuda özellikle EBV'nin desteği çok iyi.

MC_Skywalker

derslerdeki örnekler gerçek hayata uyugun olur ise daha iyi olur fikrindeyim.

Bir NTC veya daha başka bir komponet ile çalışmak istendiğinde bu dersteki örnekler referans oluştura bilmeli.

Ve dersler tamamlandığında orta bir bitirme projeside yapılabilir.

ilhan_mkp

ustalarım ne alınılacağına karar verildiğinde bende maddi imkanlar el verirse bir tane almak isterim yanlız fiyat konusuna fazla yoğunlaşılıp bir nokta göz ardı ediliyor sanırım bunalmış hocamın ti hakkında bir bildiği var saç baş yoldurmayacak bir ürün seçmek istiyor sonuç itibariyle bu işin yenisiyiz fiyattan önce kolay öğrenilecek bir ürün seçmek lazım ucuza alıp kullanamadıkmı anlamı kalmaz işlemcinin eğitiminin yanında aslında I2c, uart,dac,adc gibi konularda en temelden girilmeli çoğunluğumuz temel donımların mutlaka bir kısmını yanlış biliyoruz. bu konulardada diğer ustalar genel bir eğitim ayarlarsa konuya destek olur   

Emre005

Bende katılmak isterim bu sene çizgi tagem msp430 eğitimleri sayesinde ne kadar az şey bildiğimi fark ettim gerçekten bulunmaz bir fırsat arm öğrenmek.

yamak

Bunu üzerine bu programa katılan herkes çizgi tagem in "Texas Instruments Stellaris ARM® Cortex M3 Yarışması ve Hibe Programı " ına  katılır ve çekişmeli bir yarışma olur.Hem bu sayede daha kapsamlı bi stellaris kit imiz olur.

muhittin_kaplan

@Bunalmış
Hertürlüsüne evet. İster Modülü yapalım, İster Alalım.

computerboy

içerisinde motor sürücüsü ve enkoder barındıran bir işlemci seçme şansmızda olursa süperv olur arkadaşlar.

Veli B.

İş rayından çıkmaya başlamış... İstemenin sonu yok arkadaşlar. Temel donanımlar hariç, extrem özellikler aramamak lazım. Kişiye, kendini geliştirecek, o hazzı yaşamasını sağlayacak mecrayı bırakmak lazım ;).

mozkan87

Alıntı yapılan: katana - 10 Ekim 2011, 14:29:11
İş rayından çıkmaya başlamış... İstemenin sonu yok arkadaşlar. Temel donanımlar hariç, extrem özellikler aramamak lazım. Kişiye, kendini geliştirecek, o hazzı yaşamasını sağlayacak mecrayı bırakmak lazım ;) .
+1

z

Hep TI ürünlerini kullanıyorum ancak TI çip önermemin çok geçerli bir sebebi yok. (Kullandığım çiplerden birisi ile yola çıksaydık yüküm azalmış olacaktı)

EXPKITS firmasından arkadaşla da yazıştım. Olaya olumlu baktı ve 50 TL den kargo dahil kart verebileceğini söyledi, ilave olarak da STM nin Discovery türündeki kartların,  çip üreticilerinin teşvik ve reklam gibi amaçlardan dolayı nerede ise maliyetine satıldığını ve bu fiyatlara yaklaşılamayacağını da ayrıca belirtti.

Arkadaşın istediğimiz kartları istediğimiz kalitede üreteceğinden eminim. Fakat, bir an önce eğitime başlayabilmek adına, düşük fiyatlarının ve cazip özelliklerinin de etkisiyle aşağıda resimleri görülen STM Discovery modellerinden birisini seçme taraftarıyım.

Biraz önce sağdaki karttan da sipariş verdim. Her iki kart da bugün yada yarın elimde olacak. Müsadenizle sizler adına en uygun olanına karar vereceğim.

Açıkcası gönlüm CM4 çipli olandan (sağda duran) yana. Kartlar geldiğinde, Keil'in deneme sürümü ile bu karta sorunsuz kod atıp debug edebilirsem bu kartı tercih edeceğim. Bu durumda, sizlere rehberlik ederken ben de çok değerli bilgiler öğrenebileceğim.

Bu fiyata kart bulabildikten sonra TI'dan cevap gelmemiş olsa da konuyu çok da dallandırmanın gereği yok.

TI, cevap verirse TI çipleriyle de kendi tasarımımızı yapmak üzere ikinci bir proje daha başlatabiliriz.

Kartları üretme yoluna gitmemiz durumu için mevcut imkanlarını sunmayı vaadeden tüm arkadaşlara teşekkürler.

Kart hediye fikri hala geçerli.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com