Bu projeye nasil bakarsiniz?

Başlatan bunalmis, 09 Ekim 2011, 15:35:56

papsukkal

hasbelkader pic ile uğraşmaya başladım, 18f serisine bulaştım, basic ve c ile boğuşuyorum ancak mühendis değilim. ingilizcem yeterli değil. gözümü kararttım ve derslere katılmaya karar verdim.

açıkçası zamanla guruba yatişemeyip yarıda dersleri bırakma ihtimali gözümü korkutuyor.

artık öğrendiğim kadarı kârıma diyeceğim :-[

teknikelektronikci

merhaba bu program yazma i$i keil üzerinden olacakda program atma hangisi üzerinden ? yani keil disinda hangi programlar lazim ? birde dersler basladimi ? yoksa baslayacakmi daha ?
bu arada emegi gece herkeze tesekkürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

C dersleri 1 hafta sonra baslayacak.

Fakat Keil kullanimi konusundaki kurs bir iki gune kalmaz baslayacak.

Program atma islemini gene Keil yapilacak. (Aslinda Keil, ST nin programlarini kullanarak programi atacak.)

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Andromeda

Bu arm işlemcilerin kendi komut setlerini nerede bulabiliriz....
hani PIC lerin temel 35 komut seti vardır ya...onun gibi...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

STM32F4-Discovery Kitim nihayet geldi.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

dombilik

Alıntı yapılan: bunalmis - 14 Ekim 2011, 10:08:27
C dersleri 1 hafta sonra baslayacak.

Fakat Keil kullanimi konusundaki kurs bir iki gune kalmaz baslayacak.

Program atma islemini gene Keil yapilacak. (Aslinda Keil, ST nin programlarini kullanarak programi atacak.)

Hocam;
KEIL ın son sürümünü indirip kurduk.ST ile ilgili kurmamız gereken başka programlarda varmı?
Varsa hemen indirelim.
Yoksa bahsettiğiniz ST programları Keil içine gömülmüş durumda mı?
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

Saruman

Alıntı yapılan: bunalmis - 14 Ekim 2011, 11:30:52
STM32F4-Discovery Kitim nihayet geldi.

Hocam durun ketçap mayonez olacaktı içerde=)

Nasıl ? Tadından yenir mi yenmez mi?

leblebitozu

Farnel'in stoğunda şu an STM32F4 DISCOVERY kitinden 31 adet mevcut 11.02 EURO = 15 USD (16 gün içinde 700 adet daha stokta olacakmış) gibi bişiler yapar, yıldırım elektronikten geçen sefer STM32L DISCOVERY kit sipariş edildiğinde üzerine kdv haricinde bişey eklememişti bu durumda farnell 2 USD daha ucuz demektir. Bilgilerinize.

mozkan87

Yıldırım Elektroniğe mail attım cevap bekliyorum. Cevap gelince hemen paylaşırım.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: silvercopper - 14 Ekim 2011, 12:21:29
Bu da çipimizle ilgili bir diğer döküman.Ne var ne yok anlatılmış.
http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/DM00037051.pdf

bu linkde benden

microchipde bütün bilgiler tek pdf halinde ama digerlerinde malesef böyle degil
tüm regsiterlerin görevi vs yazan datasheet (umarim dogrudur)

http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/REFERENCE_MANUAL/DM00031020.pdf
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erol YILMAZ

Farnell uygun derseniz,

Nasılsa arada Farnell siparişi açıyoruz.

mcn

Firmalarla bağlantıyı sağlayan arkadaşlar.Daha önce de forumda da konusu geçmişti.Türkiye de ki çoğu firmaların mail kullanma özürlü olması ile ilgili.Mail atıp cevap beklemek yerine nacizane tavsiyem,eğer mümkünse direk olarak telefon açarsanız,işler bu şekilde yürüdüğünden 10 kat daha hızlı yürüyor,bundan emin olabilirsiniz.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Saruman

Arkadaşlar Allegro hocamın ARROW ile yaptığı görüşmeler sonucu kitimizin fiyatını indirdik.
Yeni fiyat 6.5 $ + KDV + 4.5 TL KARGO

mcn

Ciddi olamazsınız,sayılar 2 katına çıkacaktır şimdi  :)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...