SWD ve JTAG Farkı

Başlatan yamak, 09 Ekim 2011, 23:05:34

yamak

Arkadaşlar bende mcb1700 kiti var bu kiti swd ile programlayıp degug yapabiliyosun.Daha önce jtag kablosuyla programlamadım sadece stajdayken bir kere deneme şansım olmuştu bildiğiniz üzere j-link jtag kabloları biraz tuzlu :) Acaba jtag debug yapmanın swd ile yapmaya göre bi farkı var mı?Merak ediyorum.

yamak

Ben biraz araştırıp bişeyler buldum. Anladığıma göre jtag a göre çok faydalı bir yöntemmiş ve galiba jtag port unun swd ye karşı hiç bi üstünlüğü yokmuş.
Keil ın sitesinde swd için yazılanlar bunlar:
Alıntı Yap
Only 2 pins required - vital for very low connectivity devices or packages
Provides debug and test communication to JTAG TAP controllers
Enables the debugger to become another AMBA bus master for access to system memory and peripheral or debug registers
High performance data rates - 4 Mbytes/sec @ 50 MHz
Low power - no extra power or ground pins required
Small silicon area - 2.5k additional gates
Low tools costs, $100 build costs - may be built in to evaluation boards
Reliable - built in error detection
Safe - protection from glitches on pins when tools not connected

death_free

merhaba ..bende keilde calısan bi debug yapabileceğim cihaz arıyorum ama sizinde dediğiniz gibi cihazlar tuzlu..debug yapabileceğim basit bi devre yada tavsiye edebileceğiniz ucuz bi cihaz varmı?
<<<<<Aslana sormuşlar ensen niye kalın ? Aslan : "Kendi işimi kendim görürüm " demiş>>>>  World Of Warcraft Cataclysm  /// REalm : Frostmane  Nightwalkér

memo333

işlemci olarak stm32 kullanacaksanız st-link empadan alabilirsiniz 60 tl idi.

Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

diot

j-link v8 clon ebayda  $10, zaten st-link 60-70tl civar(orjinali).
keil klon j-link ilede çalışabiliyor. st ürünü çip kullanacaksan, st-link de alabilirsin.

Veli B.

U-link II , uzak doğuda 15-50 usd arası değişiyor. Jtag ve SWD desteği mevcut.

MC_Skywalker

Ben Aliexpress ten U-link 2 aldım. PC taktığımda Keil içindeki frimware i hemen güncelledi. Ben aldığımda fiyatları $50 il $80 dı. şimdi daha da ucuzdur.

Ek:
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=ULINK&CatId=0&manual=y&page=1

death_free

Öncelikle herkeze hayırlı bayramlar arkadaşlar..bende dün ebayden ulink 2 aldım 22 dolara.clon version sanırsam ..ümit ediyorumki sorun cıkmaz..  8)
<<<<<Aslana sormuşlar ensen niye kalın ? Aslan : "Kendi işimi kendim görürüm " demiş>>>>  World Of Warcraft Cataclysm  /// REalm : Frostmane  Nightwalkér