ufak kamera ne tavsiye edersiniz?

Başlatan floresan, 13 Ekim 2011, 17:07:59

floresan

arkadaşlar dış kapıdaki gelen kişiyi görmek için küçük bir kameraya ihtiyacım var. ucuz yollu ne önerirsiniz?? nerden alabilirim?

tayyar

dealextreme.com da mink minik bir çok kamera var ip, usb gibi farklı bağlantı noktaları olan.

İstesen endoskopi tipi kameralar bile var:)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

floresan

hocam site güzel de burdan nasıl alış veriş yapılıyor? kargo ücretleri nedir? gümrükten geçerken sıkıntı oluyor mu? yurt dışından hiç alışveriş yapmadım. biraz bilgi verebilir misiniz?

Saruman

Kargo bedava, bugüne kadar 100$'ın üstünde alışveriş yapmadım,bunun altındaki fiyatlarda sorun yaşamadım.

tayyar

Aynen kargo bedava

Postayla gönderiyorlar zaten. Sadece ürünleri tedarik etmeleri (ortalama tedarik süresi 4-7 gün) bazen biraz gecikebiliyor. Mesela benim 1.5  hafta önce verdiğim sipariş halen kargoya verilmedi, dün konuştum siparişteki ürünlerden birtanesini temin edememişler haftaya temin edeceklermiş.

100doların üstü süparişler için Drop Shipment and Gift Service (Removes DX logo from package)
diye bir ürünleri var. Ben her siparişte ekliyorum bunu (0.01 dolar). Gerçi henüz 100dolar ve üzeri sipariş vermedim hiç.

Birde tavsiyem (şiddetle tavsiye olunur) paypal üzerinden ödeme yapın. Diğer türlü kendi kredi kartınız ile öeme yaptıgınızda doğrulama işlemi uzun ve meşakatli oluyor. Paypal ile ise bir kaç dakika

Buranın dışında birde aliexpress.com varorada ürünleri seçerken "lot" ilemi yoksa parça başınamı satıyorlar ona dikkat edin. birde aradaki fark ali express biraz Gittigidiyor-ebay mantığı ile işliyor anladığım kadarıyla.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Andromeda

İstanbul piyasasında da var kapıya takılan dürbün kameralardan....
balık gözü lensler vs....
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"