Bozulan Kulaklıklar

Başlatan Tagli, 18 Ekim 2011, 23:32:37

Tagli

10, 15, 20 liraya genelde Karaköy'den aldığım sıradan kulaklıklar (MP3 çalar vs. için olan 3.5 mm girişli) bana en fazla 1 ay dayanıyor. Bazen bu süre 1 haftaya kadar düşüyor. Sorun hep aynı: Kulaklıklardan birinin teli tam da fişin kökünün olduğu yerde içten kopuyor ve haliyle o kulaklık çalışmaz oluyor.

Acaba bu kulaklıklar mı çok dandik?
Yoksa ben mi çok sert kullanıyorum?

Bazen MP3 çalar, bazen cep telefonu ile kullanıyorum bu kulaklıkları ve cihaz hep cebimde oluyor. Kulaklığı kullanmadığım zaman da elimde sarıp yine cebime koyuyorum. Fiş kökü bu sırada hasar görüyor olabilir.

Daha pahalı ve kaliteli kulaklıklarda fiş kökü daha mı sağlam olur? Fiş kökünü korumak için yapabileceğim bir şey var mı? Örneğin o bölgeyi elektrik bandıyla sarıp esnekliğini azaltsam, ömrünü uzatabilir miyim?
Gökçe Tağlıoğlu

mozkan87

20 TL ye almış olduğum philips kulaklığı 2 senedir kullanıyorum ama böyle bir sorun yaşamadım.

pea

Genellikle o kulaklıklar dandiktir , en fazla birkaç ay dayanırlar.Sert kullanım da eklenince bozulması normal.
Daha pahalı ve kaliteli kulaklıklarda bu ömür daha uzun oluyor tabi ki.
Elektrik bandı veya makaron deneyebilirsiniz.Bir dahaki kulaklığın başka tip jaka sahip olmasına dikkat edebilirsiniz(Düz jak ise L tipi olanlardan deneyin)
Bir de kulaklarınızı ve cebinizi böyle kalitesiz kulaklıklarla boşuna yormayın derim :)
Düzgün bir şey almak isterseniz şu linki vereyim : http://forum.donanimhaber.com/m_45840459/tm.htm

M_B

@Taglı hocam;
Jakın dibinden kesip yeni jak lehimleyiniz.

Not: Jakı kaliteli olanlardan alın.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

aslan_korhan

Benim de başıma böyle şeyler geliyordu.
Sonunda gittim Sennheiser IE-8 aldım ve bütün dertlerden kurtuldum. Çok memnunum ama çoook pahalı nalet...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

t2

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gambit1244

Alıntı yapılan: Tagli - 18 Ekim 2011, 23:32:37
10, 15, 20 liraya genelde Karaköy'den aldığım sıradan kulaklıklar (MP3 çalar vs. için olan 3.5 mm girişli) bana en fazla 1 ay dayanıyor. Bazen bu süre 1 haftaya kadar düşüyor. Sorun hep aynı: Kulaklıklardan birinin teli tam da fişin kökünün olduğu yerde içten kopuyor ve haliyle o kulaklık çalışmaz oluyor.

Acaba bu kulaklıklar mı çok dandik?
Yoksa ben mi çok sert kullanıyorum?

Bazen MP3 çalar, bazen cep telefonu ile kullanıyorum bu kulaklıkları ve cihaz hep cebimde oluyor. Kulaklığı kullanmadığım zaman da elimde sarıp yine cebime koyuyorum. Fiş kökü bu sırada hasar görüyor olabilir.

Daha pahalı ve kaliteli kulaklıklarda fiş kökü daha mı sağlam olur? Fiş kökünü korumak için yapabileceğim bir şey var mı? Örneğin o bölgeyi elektrik bandıyla sarıp esnekliğini azaltsam, ömrünü uzatabilir miyim?

siyah heat tube(makaron) al 2 3 kat üst üste ısıtarak kaynat on üstünden 20 numara oluyor!!!
heat tube biliyorsundur elektronikçilerde satılır plastik tüp ısıtınca daralıyor

neee 930 dolarmı???
hocam o kulaklığı kulağa ozel kalıp yapsalar alamayız :D
onun yerine
120 tane stmF4 kiti hibe ederim daha iyi
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

controller

sennheiser cx300, 5 senedir kullanıyorum.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

Elektroemre

EP-630 gayet sağlam. Kablosu çok yumuşak gibi görünüyor ama çok sağlam. 6 aydır kullanıyorum, genellikle cebimde veya çantamda kablo yumağının arasında. fiyatıda pahalı sayılmaz.

JKramer

EP-630'u 6-7 senedir kullanıyorum. CX300'le fiyatları hemen hemen aynıydı o zamanlar, benim cihaz için giriş kısmının düz olması gerektiği için EP-630 almıştım. İkisi de işinizi görür.

Kulak yolu kalıbınızı gönderip özel kulaklık yaptırma Shure'da vardı sanırım, birkaç bin dolar mı neydi fiyatı :).

zabun92

bu konuyu okuyunca aklıma " Ucuz olan pahalıdır" sözü geldi  :)

bende 30 liraya philips kulaklık aldım 1 yıldır kullanıyorum
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

gambit1244

bende nokia nın 5800 orjinal kulak içi kulaklıgını kullanıyorum
şansa bakınki kulaklıgın kumandasıyla ileri geri play stop ve görüşmede yapabiliorm(eski model nokia 5310 ile)
jakı 3.5 mm standart jak
ve fiyatı 25 tl yedek parçacılarda

kesinlikle cok kaliteli ve sağlam altın kaplama gibi sarı uçlu
1 seneden fazladır kullanıyorum..özellikle kablosu cok ince yassı kablo
nokia kullananlara tavsiye ederim!
amazonda 12$
http://www.amazon.com/Genuine-Nokia-WH-205-XpressMusic-Internet/dp/B004JKDG3U
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Tagli

Bu arada, bozulduğunu sandığım bir kulaklığın aslında bozulmadığını, bozulan şeyin 25 liralık çakma mp3 çaların çıkışı olduğunu farkettim. Bunu da "bu sefer de kaliteli olsun" diyerek 50 liraya aldığım yeni kulaklığı ilk takışımda yine aynı şekilde bir kulaklıkta temazsızlık olmasıyla anladım. Tam sayıp sövmeye başlamıştım ki aklıma kulaklığı bir de cep telefonu ile denemek geldi ve durumu farkettim. Acaba geçmişte sağlam olduğu halde çöpe attığım kaç kulaklık oldu merak ediyorum...  :( Ama bazıları o mp3 çalar ile bir süre çalışıp daha sonra çalışmaz hale geliyorlardı. Beni yanıltan bu oldu.
Gökçe Tağlıoğlu