12volt 1 amper çıkış için Trafo seçimi.

Başlatan Pyrodigy, 21 Ekim 2011, 17:18:34

Pyrodigy

Merhaba
Ana kartı beslemek için şehir şebekesi girişinden 12 volt 1 amper çıkışlı trafoya ihtiyacım var, araştırmalarımda İzoleli tip trafolar, PCB tipi trafolar, Hat ve Empedeans Trafoları, Troid trafolar olmak üzere geniş bir yelpaze ile karşılaştım.
Uygulama amacıma göre En güvenli, verimli ve en önemlisi uygun fiyatlı trafo seçimini nasıl yapmalıyım?
Hadi bulduk eğer özel imalat ise nerede yaptırmalıyım veya hazır ise nereden satın alabilirim?
Adet: 100 dür.
Tecrübeli arkadaşların yardımı lazım.
Saygılar ve sevgiler.

Persistance is the name of the game in this business....

Kabil ATICI

Sunyo firması ile uzun yıllar çalıştık. Ürünlerinde hiçbir sorunla karşılaşmadım. İsteğe göre  özel siparişleride yapabilmekteler.
ambar7

OG

12V 1A kamera adaprörü,
PERPA, Şükür Elektronik A Blok 8. Kat, 3,5USD
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: OG - 21 Ekim 2011, 17:43:31
12V 1A kamera adaprörü,
PERPA, Şükür Elektronik A Blok 8. Kat, 3,5USD
Merhaba OG üstad.
Kamera adaptörü daha önce dikkatimi çekmişti ancak 12 voltta 1 amper verebileceğine güvenemedim. Hatta elektrikçilerde satılan ve üzerinde 12 volt 50 Watt yazılı bir elektronik trafo almıştım içini açıp baktığımda ufacık bir trafo ile hayal kırıklığına uğradım.
Ama siz öneriyorsanız birde bu adaptörü ürünü alıp deneyeyim, hemde sanırım DC çıkış verir bu tür adaptörler, köprü diyotlarla uğraşmayada gerek yok.
Saygılar

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ylmz

ben aslan trafo ile calışıyorum adet ı 2 tl ye gelıyor fıyatlar aşağı yukarı bu şekilde
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

t2

Alıntı Yapiçini açıp baktığımda ufacık bir trafo ile hayal kırıklığına uğradım.
Önemli olan boyutu değil işlevidir.
Saclı trafo bitmiştir. 12V 1 amper için SMPS alıp  kullanmak gerek.  Isınma, yok denecek kadar az.  Taş gibi adaptör

http://www.mervesanadaptor.com/1.html

Fiyatlar makul gelmişti. Ama ithal olanlara göre yine yüksektir.   Bana 5V gerekli olduğundan daha sonra piyasadan 5V usb mp3 şarj adaptörü alıp kullandım. Bulamasaydım yukarıdaki firmadan alacaktım.

Pyrodigy

Alıntı yapılan: ylmz - 21 Ekim 2011, 20:49:03
ben aslan trafo ile calışıyorum adet ı 2 tl ye gelıyor fıyatlar aşağı yukarı bu şekilde
Hocam Aslan Trafodan bende fiyat almıştım 12 volt 1 A için verdikleri fiyat 3 Euro + KDV ydi.Hemde 100 adet için.Senin aldığın 2 TL lik trafonun 12 voltta 1 Amper verdiğine emninmisin? Kodu nedir?
Bu arada araştırmalarıma göre SMPS almak Trafo almaktan çok daha akıllıca, tabii teknik özelliklerinde yazılı gücü verdikleri sürece.

t2

Smps için 1 adet numune alıp deneme yapın tam yükte, aşırı yükte  24 saat kadar çalıştırın kısadevre yapın. Tamam derseniz sonrakileri alabilirsiniz.  Daha da iyisi yanınınzda suni yük ile birlikte gidip yerinde test etmek. Sorun yoksa satın almak.

ylmz

ben 500 adet alıyorum 220/9 VAC 2.5 VA 2 TL ye gelıyor tanesi sürekli calıştığım firma olduğu için biraz iskontoda oluyor otomatikmen :)
daha ucuz yollu bişey istiyorsan EL-KOM'a sor derim oradanda alıyordum daha öncelerden oda 1.5 TL den veriyordu aynı güç ve voltajdaki trafoyu

ylmz

Alıntı yapılan: ylmz - 22 Ekim 2011, 13:47:29
ben 500 adet alıyorum 220/9 VAC 2.5 VA 2 TL ye gelıyor tanesi sürekli calıştığım firma olduğu için biraz iskontoda oluyor otomatikmen :)
daha ucuz yollu bişey istiyorsan EL-KOM'a sor derim oradanda alıyordum daha öncelerden oda 1.5 TL den veriyordu aynı güç ve voltajdaki trafoyu
Aslan trafo yeni müşterilerini biraz kucaklıyor ayağı alışsın diye El-kom dan al sen en iyisi