TI Cortex M4 Mcu Serisini Çıkardı

Başlatan f_machine, 24 Ekim 2011, 09:46:02

M_B

ama bizimkinden pahalı 149$ gozukuyor.
bizimki derken:
STM32F407 Cortex M4   
kastettim.

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

f_machine

Evet geliştirme kiti daha pahalı.Birde hızı 80 MHZ .STM32F4 168MHZ.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

f_machine

Siz öyle diyorsanız vardır bi bildiğiniz bunalmış hocam.Bende hep nxp serisini  kullandım bugüne kadar.
Texas ı merak ediyorum gerçekten.

Erol YILMAZ

TI ın bu işe muadil birçok ürünü var, Belki de hepsini M4 ile halletmek istemiyordur...

fatihinanc

Alıntı yapılan: Allegro - 24 Ekim 2011, 17:21:11
TI ın bu işe muadil birçok ürünü var, Belki de hepsini M4 ile halletmek istemiyordur...
Adamlar Cortex M4'ü neredeyse tüm firmalardan geç duyurdular ve geç piyasaya sürdüler.

Concerto(CM3 + C2000), Piccolo gibi 32 bitlik Real Time mikrodenetleyicileri var.
Müstağni olmaları haktır tabiki.
http://www.ti.com/product/tms320f28069
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

z

ARM CM3 ailesinde, TI neden clock frekansında rakiplerinden geride anlamış değilim.

En baba hız 80Mhz diye hatırlıyorum.

Erhan YILMAZ

Ti geliştirme kartlarının fiyatlarının pahalı olmasının nedeni üzerinde yazan "made in usa" yazısı olabilir....

ilhan_mkp

bunalmış hocam ucundan armyi incelemeye başladığımıza göre sizin ti seçiminizin bir sebebi vardır ?

z

17 senedir TI kullana kullana fanatik olduk.

TTL denince akla TI geliyordu.
DSP denince akla TI geliyor.
ARM denince akla TI gelir diyesim geliyor. Ben çok sevdim.

Kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş.

Zaten ARM aynı ARM, değişen çevresindeki birimler.

Saruman

Keşke TI de hibe kit dağıtsa bir de onun tadına baksak.

CLR

TI ;  DSP, power sektöründe çok iyi ama mikroişlemci ve microcontroller konusunda biraz problemli olduğu söyleniyor. Ben bizzat kullanmadım ama MSP430, omaplarda ve Luminary micro'yı aldıkları için Stellaris cortex m3'ler de(Lumi'den kalan)  bug'lar olduğunu ve sürekli modifiye ettiklerini duydum. Ve ayrıca çok yüksek kullanım(10000 bile az) olmadıkça teknik desteğin olmadığı da söyleniyor. Yani TI'ye almıyor. :) Bundan sıkılan Arge firmaları başka firmalara kaymışlar. Ama power konusunda TI oldukça iyi ve fiyatları uygun, step up step down IC'lerini çok kullandım.
Knowledge and Experience are Power

f_machine

O zaman en iyisi biz ST öğrenelim yine  :)

ilhan_mkp

herşeyi ögrendkte marka seçiyoz birde ben daha elime arm almadım ;D ;D ;D